Німецька компанія Rheinmetall збудує завод з виробництва боєприпасів в Україні до 2025 року

Джерело: DW

Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.

Мовиться про спільне німецько-українське підприємство, умови якого сторони узгодили у лютому на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Rheinmetall планує щорічно виробляти в Україні шестизначну кількість артснарядів калібру 155 мм, які Київ поки що може лише імпортувати.

У компанії пояснили, що завод створюватимуть не з нуля, натомість використовуватимуть існуючу інфраструктуру, щоб не витрачати багато часу на зведення будівель.

Також Rheinmetall має намір побудувати схожий завод і в Литві. Водночас у Німеччині, у Нижній Саксонії, концерн у лютому запустив будівництво нового заводу, теж з виробництва снарядів. Перша продукція очікується навесні 2025 року.

Відповідаючи на запитання, Папперґер визнав, що будівництво нового снарядного заводу в Німеччині могло бути завершено на рік раніше, однак, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Rheinmetall не отримав великих замовлень від уряду ФРН, які виправдали б інвестиції в 300 мільйонів євро. Нині ж ситуація змінилася, і Берлін планує замовити понад два мільйони боєприпасів.

Станом на сьогодні Rheinmetall постачає в Україну “сотні тисяч” снарядів різного калібру.

Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.

У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.