Німецька компанія Rheinmetall збудує завод з виробництва боєприпасів в Україні до 2025 року

Джерело: DW

Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.

Мовиться про спільне німецько-українське підприємство, умови якого сторони узгодили у лютому на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Rheinmetall планує щорічно виробляти в Україні шестизначну кількість артснарядів калібру 155 мм, які Київ поки що може лише імпортувати.

У компанії пояснили, що завод створюватимуть не з нуля, натомість використовуватимуть існуючу інфраструктуру, щоб не витрачати багато часу на зведення будівель.

Також Rheinmetall має намір побудувати схожий завод і в Литві. Водночас у Німеччині, у Нижній Саксонії, концерн у лютому запустив будівництво нового заводу, теж з виробництва снарядів. Перша продукція очікується навесні 2025 року.

Відповідаючи на запитання, Папперґер визнав, що будівництво нового снарядного заводу в Німеччині могло бути завершено на рік раніше, однак, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Rheinmetall не отримав великих замовлень від уряду ФРН, які виправдали б інвестиції в 300 мільйонів євро. Нині ж ситуація змінилася, і Берлін планує замовити понад два мільйони боєприпасів.

Станом на сьогодні Rheinmetall постачає в Україну “сотні тисяч” снарядів різного калібру.

Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…

23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.