Німецька опозиція закликала Шольца не штовхати Київ до «фейкового миру»
Джерело: Родеріх Кізеветтер в інтерв’ю Bild
Опозиція Німеччини сприйняли як небезпечну зміну курсу Соціал-демократичної партії Німеччини, котра входить до правлячої країни коаліції, заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про необхідність прискорити початок дипломатичного врегулювання в Україні.
Ініціатива Шольца “була передбачуваною”, заявив експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер.
За його словами, ці зусилля вписуються у стратегію частини соціал-демократів, спрямовану на те, щоб “непомітно підштовхнути Україну до хибного миру, що диктується Росією”. Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення підтримки України та вимоги розпочати мирні переговори з Росією, додав політик.
Прагнення канцлера ФРН запросити РФ на наступний мирний саміт щодо України є неправильним, упевнений депутат бундестагу, у минулому – офіцер бундесверу. На його думку, цим Шольц хотів би записати у свої заслуги досягнення у мирному врегулюванні, але це погіршує ситуацію для України і тим самим послаблює безпеку Європи та Німеччини.
Крім того, на думку Кізеветтера, Шольц піддався російській дезінформації та пропаганді, а тому проголошений ним “поворотний момент” у безпековій політиці “є фарсом”.
Нещодавно ЗМІ дізналися, що Олаф Шольц готує план врегулювання війни в Україні, який не виключає передачі Росії частини українських територій.
Лідер соціал-демократів вже працює разом з деякими прихильниками Соціал-демократичної партії Німеччини над своєрідним “Мінськом-3” (Мінські угоди – ред.), – розповіло джерело, близьке до уряду.
Як зауважується, після невдач на виборах Шольц має намір “розіграти українську карту”, щоб зміцнити свої позиції при владі. При цьому план, який готує канцлер, не виключає передачу РФ частини української території.
На виборах у Тюрингії та Саксонії Соціал-демократична партія Німеччини Шольца посіла п’яте та четверте місце, набравши 6,1% та 7,3% відповідно. Позначка для проходження до парламенту становить 5%. У Тюрінгії впевнену перемогу здобула права партія “Альтернатива для Німеччини” (АдГ), набравши 32,8% голосів. У Саксонії ця партія зайняла другий рядок з 30,6% голосів, поступившись Християнсько-демократичному союзу (ХДС), який набрав 31,9%.
Напередодні в інтерв’ю Шольц наголосив на необхідності провести новий саміт миру з метою врегулювання кризи в Україні з обов’язковою участю Росії.
Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.
Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.
На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.
- У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
- Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
- Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.
У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.
Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.
Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.
Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.