Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині винищувачів через арешт мера Стамбула
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на Handelsblatt
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Співрозмовники Handelsblatt розповіли, що в уряді Німеччини назвали арешт Імамоглу вагомою причиною, щоб відмовити у видачі експортної ліцензії. В німецьких урядових колах говорять про “атаку на турецьку демократію”.
Чинний канцлер ФРН Олаф Шольц особисто намагався розвіяти побоювання щодо експорту винищувачів Eurofighter до Туреччини. Під час конфіденційних переговорів з Ердоганом вдалось досягти значного прогресу, але турецький президент своїми діями проти Імамоглу зірвав ці починання, підсумовує видання.
Мера Стамбула затримали 19 березня, а з 23 березня він перебуває під арештом. Його звинувачують в корупції, хоч Імамоглу та його прихильники називають арешт політично мотивованим і вважають це спробою усунути конкурента.
Затримання мера Стамбула спричинило масові протести. Влада жорстко придушила їх, заарештувавши майже дві тисячі людей.
- Шведського журналіста Кая Йоакима Медіна, який перебував у Туреччині для висвітлення протестів проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу, затримали за звинуваченням у тероризмі.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.