Нобелівська премія «негативно» впливає на продуктивність вчених – дослідження

Джерело: The New York Times

Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.

“Видається, що ці премії не підвищують продуктивність вчених, і що це має зворотний ефект”, – прокоментував Іоаннідіс.

Як розповіли у виданні, науковці порівняли кількість публікацій та цитувань 72 нобелівських лауреатів та 119 стипендіатів Мак-Артура до та після отримання премії у діапазонах по три роки. Публікації дають уявлення про те, скільки нових робіт проведено вченим, а цитування – про те, який вплив ці роботи мали на галузь знань.

Нобелівські лауреати опублікували приблизно рівну кількість робіт до і після отримання премії, однак при цьому їхні роботи після отримання премії цитувалися набагато рідше, ніж до отримання нагороди. Стипендіати Мак-Артура опублікували дещо більше робіт, але їхня цитованість залишилася приблизно на тому ж рівні. Кількість цитувань на одну роботу як у нобелівських лауреатів, так і стипендіатів Мак-Артура після отримання премії знизилася.

На думку фахівців, на зниження продуктивності впливають додатковий тягар відповідальності після отримання премій, а також те, що деякі науковці вважають отримання престижної премії піком у своїй кар’єрі та йдуть в інші галузі досліджень, щоб спробувати щось нове.

Нобелівська лауреатка Андреа Гез, астрофізикиня із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вважає, що Нобелівська премія дає вченим впевненість для реалізації більш масштабних та амбітних ідей.

“Трансформаційна робота добре відома тим, що її не часто цитують”, – пояснила вона.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.