Нобелівська премія «негативно» впливає на продуктивність вчених – дослідження
Джерело: The New York Times
Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.
“Видається, що ці премії не підвищують продуктивність вчених, і що це має зворотний ефект”, – прокоментував Іоаннідіс.
Як розповіли у виданні, науковці порівняли кількість публікацій та цитувань 72 нобелівських лауреатів та 119 стипендіатів Мак-Артура до та після отримання премії у діапазонах по три роки. Публікації дають уявлення про те, скільки нових робіт проведено вченим, а цитування – про те, який вплив ці роботи мали на галузь знань.
Нобелівські лауреати опублікували приблизно рівну кількість робіт до і після отримання премії, однак при цьому їхні роботи після отримання премії цитувалися набагато рідше, ніж до отримання нагороди. Стипендіати Мак-Артура опублікували дещо більше робіт, але їхня цитованість залишилася приблизно на тому ж рівні. Кількість цитувань на одну роботу як у нобелівських лауреатів, так і стипендіатів Мак-Артура після отримання премії знизилася.
На думку фахівців, на зниження продуктивності впливають додатковий тягар відповідальності після отримання премій, а також те, що деякі науковці вважають отримання престижної премії піком у своїй кар’єрі та йдуть в інші галузі досліджень, щоб спробувати щось нове.
Нобелівська лауреатка Андреа Гез, астрофізикиня із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, вважає, що Нобелівська премія дає вченим впевненість для реалізації більш масштабних та амбітних ідей.
“Трансформаційна робота добре відома тим, що її не часто цитують”, – пояснила вона.
- У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них – “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст та блогер з Івано-Франківська Руслан Коцаба.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.
Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.