Норвегія долучилася до коаліції дронів на підтримку України
Джерело: пресслужба уряду Швеції
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
Норвегія вже робить великий внесок у придбання та розробку безпілотників, і ми бачимо, що для нас природно, що Норвегія також стає членом створеної коаліції безпілотників, — наголосив міністра.
Він заявив, що Україна гостро потребує додаткової військової техніки для захисту від російсько-агресорської війни. Тоді як безпілотники та безпілотні технології є важливими як для захисту критичної інфраструктури, так і для використання на фронті.
Нещодавно Норвегія внесла 700 мільйонів крон у багатонаціональну ініціативу з закупівлі безпілотників для України. У 2025 році також планується використати кошти з програми Нансена з безпілотників і технології безпілотників.
Він додав, що коаліції можливостей, створені восени 2023 року, сприяють координації та узгодженню для зміцнення бойової потужності України в короткостроковій перспективі та розбудови можливостей для захисту та стримування в довгостроковій перспективі.
Водночас на засіданні “Рамштайн” у січні 2025 року досягнули домовленості стосовно так званих дорожніх карт, які визначають амбіції для окремих коаліцій щодо можливостей.
Норвегія є співлідером коаліції з безпеки на морі спільно з Великою Британією. Окрім того, бере участь у коаліції протиповітряної оборони (на чолі з Німеччиною та Францією) та коаліції протиповітряної оборони (на чолі з Данією, Нідерландами та Сполученими Штатами). Нині ж країна приєдналася до коаліції безпілотників (на чолі з Латвією та Великою Британією).
Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
- Норвегія спрямує 2,7 мільярда норвезьких крон (близько $242 млн) на зміцнення військово-морських сил України. Кошти будуть використані на захист цивільного населення, розмінування, навчання українських військових і протидію атакам у Чорному морі.
- Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
- Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.