Норвегія долучилася до коаліції дронів на підтримку України
Джерело: пресслужба уряду Швеції
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
Норвегія вже робить великий внесок у придбання та розробку безпілотників, і ми бачимо, що для нас природно, що Норвегія також стає членом створеної коаліції безпілотників, — наголосив міністра.
Він заявив, що Україна гостро потребує додаткової військової техніки для захисту від російсько-агресорської війни. Тоді як безпілотники та безпілотні технології є важливими як для захисту критичної інфраструктури, так і для використання на фронті.
Нещодавно Норвегія внесла 700 мільйонів крон у багатонаціональну ініціативу з закупівлі безпілотників для України. У 2025 році також планується використати кошти з програми Нансена з безпілотників і технології безпілотників.
Він додав, що коаліції можливостей, створені восени 2023 року, сприяють координації та узгодженню для зміцнення бойової потужності України в короткостроковій перспективі та розбудови можливостей для захисту та стримування в довгостроковій перспективі.
Водночас на засіданні “Рамштайн” у січні 2025 року досягнули домовленості стосовно так званих дорожніх карт, які визначають амбіції для окремих коаліцій щодо можливостей.
Норвегія є співлідером коаліції з безпеки на морі спільно з Великою Британією. Окрім того, бере участь у коаліції протиповітряної оборони (на чолі з Німеччиною та Францією) та коаліції протиповітряної оборони (на чолі з Данією, Нідерландами та Сполученими Штатами). Нині ж країна приєдналася до коаліції безпілотників (на чолі з Латвією та Великою Британією).
Довідка. У січні Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники. Згодом міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що балтійська країна досягає прогресу в створенні коаліції з майже 20 країн, щоб озброїти Україну “тисячами” нових безпілотників.
- Норвегія спрямує 2,7 мільярда норвезьких крон (близько $242 млн) на зміцнення військово-морських сил України. Кошти будуть використані на захист цивільного населення, розмінування, навчання українських військових і протидію атакам у Чорному морі.
- Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
- Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 лютого. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. На даний час відбулося 112 бойових зіткнень.
Російський фондовий ринок перейшов у режим ралі на вечірніх торгах у середу після новини про те, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.
Українські підлітки стали основною мішенню російської пропаганди, спрямованої на “всмоктування” ворожої культури, застерігає керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко. Він наголошує, що необхідно створювати більше якісного українського контенту для молоді.
Українські ЗМІ оприлюднили відео, на якому громадянка Росії вітає свого чоловіка – військовополоненого – з ювілеєм безпосередньо в одній з українських колоній, де утримують полонених росіян. Це викликало хвилю обурення, особливо з огляду на умови утримання українських бранців у російських тюрмах.