Норвегія оголосила про продовження та збільшення фінансової допомоги Україні
Джерело: Devdiscourse
Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.
Північна країна спочатку виділила 75 мільярдів крон протягом п’яти років. Тепер програма триватиме до 2030 року і її буде збільшено до 135 мільярдів.
Додамо, що нещодавно Норвегія також виділила понад 48 мільйонів євро на безпілотники та посилення ППО України.
- Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на саміті НАТО у Вашингтоні заявив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (приблизно 93 мільйони доларів) на підтримку протиповітряної оборони України.
- Норвегія передасть Україні шість винищувачів F-16, йдеться в заяві норвезького уряду в середу, 10 липня.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив, що Норвегія передасть Україні запчастини для гелікоптерів Sea King, аби допомогти підтримати їх експлуатацію та технічне обслуговування. Ці гелікоптери передала Україні Німеччина.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.