Норвегія спрямувала ще €22 млн до Європейського фонду миру для допомоги Україні

Джерело: пресслужба Європейської ради

ЄС та Норвегія домовилися про добровільний фінансовий внесок скандинавської країни до Європейського фонду миру у розмірі 250 мільйонів норвезьких крон (близько 22 мільйонів євро) для передавання військової техніки українській армії.

“Об’єднані зусилля ЄС і Норвегії у наданні військової допомоги Україні є взірцевим прикладом того, як синергія може примножити нашу підтримку України в її боротьбі проти російської агресії”, – прокоментував підписання угоди високий представник ЄС Жозеп Боррель

Варто зауважити, що рішення підтримати Україну через Європейський фонд миру добровільним фінансовим внеском влада Норвегія оголосила ще 14 лютого.

Укладена угода гарантує, що Норвегія зможе брати активну участь у постачаннях військової техніки в Україну.

Також у пресрелізі зазначається, що Норвегія робила внесок до Європейського фонду миру двічі. Загальний розмір внесених країною коштів становить 400 мільйонів крон (36,5 мільйона євро).

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.