Норвегія також передасть Україні винищувачі F-16
Джерело: TV 2
24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере зараз перебуває з офіційним візитом у Києві.
Норвегія стає третьою країною НАТО, після Нідерландів і Данії, яка надає Україні бойові літаки F-16.
Раніше глави МЗС Данії та Нідерландів підтвердили, що США дали дозвіл на надання Україні американських винищувачів.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16, заявив президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом в Афінах.
- Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.