Норвезькі інструктори навчають українських армійців веденню позиційних бойових дій

Джерело: пресслужба Генерального штабу ЗСУ

Інструктори Норвезької національної гвардії дають змогу українцям захищати свою країну, безперервно навчаючи їх в межах багатонаціональної навчальної операції “ІНТЕРФЛЕКС” з базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України під керівництвом Сполученого Королівства.

Для українських армійців проводять заняття з ведення позиційних (траншейних) бойових дій, зокрема відпрацьовується підготовка, захоплення та утримання окопу, траншеї, позиції.

Під експертним керівництвом інструкторів та інструкторок Збройних Сил Королівства Норвегії та Великої Британії новобранці ЗСУ стали підготовленішими до бойових умов, зазначили у пресслужбі.

“Королівство Норвегія і Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії продовжують підтримувати народ України та невпинно співпрацюють з нашими міжнародними партнерами, щоб надавати постійну підтримку Україні у відповідь на триваючі порушення РФ міжнародного права”, – мовиться у повідомленні.

У Генштабі наголосили, що це безцінно, оскільки народ України продовжує боротися “за своє право жити в суверенній, незалежній і демократичній державі”.

Та додали, що прибувши до Сполученого Королівства у 2022 році, контингент військовослужбовців ЗС Норвегії бере участь у програмі підготовки українських новобранців під керівництвом Великої Британії разом з іншими країнами-партнерами.

Довідка. ІНТЕРФЛЕКС — кодова оперативна назва багатонаціональної військової операції під керівництвом Великої Британії з підготовки та підтримки Збройних Сил України. Є наступницею операції “Орбітал” і почалася в липні 2022 року.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.