Норвезькі винищувачі F-35 перехопили російські бомбардувальники на Крайній Півночі

Джерело: Повітряне командування НАТО
4 лютого два винищувачі F-35 Королівських ВПС Норвегії піднялися в повітря, коли два російські бомбардувальники Ту-95, супроводжувані двома літаками Flanker-D, наблизилися до повітряного простору НАТО на Крайній Півночі.
Норвезькі пілоти F-35 оперативно виявили та ідентифікували російські літаки, підтримуючи безпечну, але контрольовану дистанцію. Це дозволило їм уважно спостерігати за їхніми маневрами. Завдяки можливостям F-35 було зібрано важливу інформацію, що забезпечило запобігання порушенню повітряного простору НАТО російськими літаками.
“Наша місія швидкого реагування на Крайній Півночі важлива для нашої національної оборони і колективної безпеки НАТО. Здатність до швидкого реагування забезпечує безпеку нашого повітряного простору і підкреслює силу наших збройних сил в підтримці миру і стабільності”, – наголосив головнокомандувач ВПС Норвегії Ойвінд Гуннеруд.
У Повітряному командуванні НАТО підкреслили, що подібні перехоплення важливі для виконання місії Альянсу з контролю за повітряним простором.
Зазначається, що здатність своєчасно виявляти, перехоплювати та контролювати потенційні загрози є критично важливою для забезпечення регіональної безпеки та стабільності. Це вимагає постійної готовності та присутності винищувачів, здатних реагувати на порушення повітряного простору, втрату зв’язку або інші дії, що суперечать міжнародному авіаційному праву.
- Винищувачі, що виконують завдання Балтійського повітряного патрулювання НАТО, протягом минулого тижня та 2 січня двічі підіймалися в небо для супроводження чотирьох російських військових літаків.
- У ніч на 29 січня Румунія підняла винищувачі F-16 після того, як російські безпілотники наблизилися до її кордону.
- ВПС Німеччини повідомили про літак Іл-20 із вимкненим радіозв’язком і без плану польоту, котрий опинився над міжнародними водами Балтійського моря між німецьким Рюгеном та датським Борнхольмом.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.