Нова зустріч «Рамштайн» відбудеться 11 квітня у Брюсселі
Джерело: британська об’єднана делегація при НАТО/X
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Велика Британія та Німеччина скликають контактну групу з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 11 квітня, — мовиться у дописі.
The UK 🇬🇧 and Germany 🇩🇪 will convene the Ukraine Defence Contact Group #UDCG at #NATO HQ in Brussels on 11 April
Media without annual NATO accreditation should accredit via NATO by 1300 CEST 3 April 👇
🔗https://t.co/fbN2ZjAEwi@GermanyNATO
— UK Joint Delegation to NATO (@UKNATO) April 2, 2025
Окремо Лондон анонсував зустріч “коаліції охочих” – країн, готових надавати Україні військову підтримку у відсічі російської агресії. Засідання відбудеться днем раніше у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
10 квітня міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорню проведуть зустріч “коаліції охочих” у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, — додали у повідомленні.
Додамо, 16 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що наступне засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться у Брюселі.
Зауважимо, у лютому вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.
Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць. Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.
Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.
- У Міноборони розповіли, як різні країни допомагають українському війську.
- На початку грудня в небі над військовою базою “Рамштайн”, де проходитиме засідання Контактної групи з питань оборони України, помітили безпілотники. МВС Німеччини дійшло до висновку, що за цим стоїть Росія.
- 9 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про необхідність зберегти формат “Рамштайн” для збройової допомоги Україні.
Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.