Нове дослідження показує, що Facebook може бути корисним для психічного здоров’я користувачів

Джерело: Sky news
Нове наукове дослідження показує, що використання соціальних мереж може принести користь психічному здоров’ю. Дослідники з Оксфордського університету виявили, що немає жодних доказів того, що використання Facebook шкодить людині.
Це є результати аналізу даних майже мільйона людей у 72 країнах за 12 років.
“Ми ретельно вивчили найкращі наявні дані та виявили, що вони не підтримують ідею про те, що членство у Facebook пов’язане зі шкодою. Якраз навпаки. Насправді наш аналіз показує, що Facebook, можливо, пов’язаний із позитивним самопочуттям”, – сказав професор Ендрю Пржибильський, один з керівників дослідження.
У дослідженні розглядалися дані Facebook з 2008 по 2019 роки, повертаючись до того часу, коли платформа була на ранніх стадіях. Результати показали, що зв’язок між використанням Facebook і самопочуттям був трохи позитивнішим для молодих людей.
Пишучи в дослідницькій статті, автори зазначили:
“Хоча повідомлення про негативні психологічні наслідки, пов’язані з соціальними медіа, є поширеними в академічних і популярних публікаціях, докази шкоди, загалом, більше спекулятивні, ніж переконливі”, – написали автори в дослідницькій статті.
Коментуючи дослідження, Пітер Етчеллс, професор психології та наукової комунікації в Університеті Бат-Спа, сказав:
“На мій погляд, цінність цього дослідження полягає в доказі принципу. Воно демонструє, що можна використовувати галузеві дані для розв’язання значущих питань про те, як цифрові технології взаємодіють з нашим психічним здоров’ям”.
Але він додав, що є деякі застереження, пов’язані з висновками авторів.
“Це описове дослідження і не може сказати нам нічого про причинно-наслідковий зв’язок. Тобто, ми не знаємо, як, коли і в якій мірі зміни в застосуванні Facebook викликають зміни в психічному здоров’ї. Добре почуття — це складне явище, і навіть у контексті використання соціальних медіа нам потрібно бути обережними, роблячи тверді висновки, дивлячись на те, як люди використовують платформу, таку як Facebook”.
- Діти ще більше залежать від соціальних мереж, аніж ми думаємо: для них єдине прийнятне середовище існування – це середовище, налаштоване алгоритмами, які пропонують їм персоналізований контент.
- Китай пропонує нові заходи для обмеження кількості часу, який діти та підлітки можуть проводити за своїми телефонами, оскільки країна спрямована на боротьбу з Інтернет-залежністю та намагається культивувати “добру мораль” і “соціалістичні цінності” серед неповнолітніх.
- У Норвегії соціальним мережам Facebook та Instagram тимчасово заборонять відстежувати дії користувачів в Інтернеті для надсилання їм таргетованої реклами.
- 1 серпня Євростат опублікував нові дані, які свідчать про те, що минулого року мільйони громадян ЄС не могли дозволити собі підключення до Інтернету.
Користувачі соцмереж помітили, що президент США Дональд Трамп виглядав втомлено на офіційному заході в Саудівській Аравії. Дехто навіть вважає, що він ледве не заснув.
Депутат від Європейської народної партії Томас Тобе закликав створити агентство ЄС для боротьби з іноземною дезінформацією в межах зусиль щодо посилення захисту від втручання Росії у вибори.
За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму, очікується, що витрати на міжнародні подорожі до Сполучених Штатів у 2025 році скоротяться приблизно на 7%, або на 12,5 мільярда доларів. Туристи змушені обирати інші напрямки через економічні та політичні міркування.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України вперше офіційно показали роботу зенітного ракетного комплексу С-200.
“Квартал 95” вичерпав себе. Це вже очевидно не тільки середньостатистичному глядачеві, а, здається, й самому колективу. Інакше як пояснити всі ті скандали, в які вони вляпуються — і з яких не роблять жодних висновків? Та й навіщо, якщо під теплим президентським крильцем їх і далі крутитимуть на “Єдиному телемарафоні”?