Нове дослідження показує, що Facebook може бути корисним для психічного здоров’я користувачів
Джерело: Sky news
Нове наукове дослідження показує, що використання соціальних мереж може принести користь психічному здоров’ю. Дослідники з Оксфордського університету виявили, що немає жодних доказів того, що використання Facebook шкодить людині.
Це є результати аналізу даних майже мільйона людей у 72 країнах за 12 років.
“Ми ретельно вивчили найкращі наявні дані та виявили, що вони не підтримують ідею про те, що членство у Facebook пов’язане зі шкодою. Якраз навпаки. Насправді наш аналіз показує, що Facebook, можливо, пов’язаний із позитивним самопочуттям”, – сказав професор Ендрю Пржибильський, один з керівників дослідження.
У дослідженні розглядалися дані Facebook з 2008 по 2019 роки, повертаючись до того часу, коли платформа була на ранніх стадіях. Результати показали, що зв’язок між використанням Facebook і самопочуттям був трохи позитивнішим для молодих людей.
Пишучи в дослідницькій статті, автори зазначили:
“Хоча повідомлення про негативні психологічні наслідки, пов’язані з соціальними медіа, є поширеними в академічних і популярних публікаціях, докази шкоди, загалом, більше спекулятивні, ніж переконливі”, – написали автори в дослідницькій статті.
Коментуючи дослідження, Пітер Етчеллс, професор психології та наукової комунікації в Університеті Бат-Спа, сказав:
“На мій погляд, цінність цього дослідження полягає в доказі принципу. Воно демонструє, що можна використовувати галузеві дані для розв’язання значущих питань про те, як цифрові технології взаємодіють з нашим психічним здоров’ям”.
Але він додав, що є деякі застереження, пов’язані з висновками авторів.
“Це описове дослідження і не може сказати нам нічого про причинно-наслідковий зв’язок. Тобто, ми не знаємо, як, коли і в якій мірі зміни в застосуванні Facebook викликають зміни в психічному здоров’ї. Добре почуття — це складне явище, і навіть у контексті використання соціальних медіа нам потрібно бути обережними, роблячи тверді висновки, дивлячись на те, як люди використовують платформу, таку як Facebook”.
- Діти ще більше залежать від соціальних мереж, аніж ми думаємо: для них єдине прийнятне середовище існування – це середовище, налаштоване алгоритмами, які пропонують їм персоналізований контент.
- Китай пропонує нові заходи для обмеження кількості часу, який діти та підлітки можуть проводити за своїми телефонами, оскільки країна спрямована на боротьбу з Інтернет-залежністю та намагається культивувати “добру мораль” і “соціалістичні цінності” серед неповнолітніх.
- У Норвегії соціальним мережам Facebook та Instagram тимчасово заборонять відстежувати дії користувачів в Інтернеті для надсилання їм таргетованої реклами.
- 1 серпня Євростат опублікував нові дані, які свідчать про те, що минулого року мільйони громадян ЄС не могли дозволити собі підключення до Інтернету.
Трансляція церемонії інавгурації президента США Дональда Трампа залучила у понеділок понад 24 млн телеглядачів.
Генеральний штаб Сил оборони Естонії планує приймати на службу лише тих, хто володіє естонською мовою. Однак погане знання державної мови дасть людині відстрочку, але не звільнить її від обов’язку служити.
“Курська операція”, що стала неочікуваною для українського суспільства, виявилася ймовірно спланованою частиною стратегії військово-політичного командування…
Штучний інтелект допоміг розробити нові білки, здатні нейтралізувати смертельні токсини зміїної отрути.
Екскомандувача оперативно-тактичного угруповання “Харків” Юрія Галушкіна вдруге затримали. Сьогодні він вийшов з СІЗО під заставу.