Нові санкції ЄС націлено на ключовий експорт машин до Росії – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Згідно з документами, Європейський Союз в 12-му пакеті санкцій запропонував заборонити експорт верстатів і деталей машин, які Росія використовує для виготовлення зброї проти України.

12-й пакет санкцій ЄС також включає заборону на імпорт алмазів та заходи для кращого дотримання обмеження цін на російську нафту. 

Відомо, що Росія імпортує частину обладнання, включаючи зварювальні апарати та блоки ЧПУ, з Європи та використовує їх для виробництва боєприпасів. 

Основна мета нового пакету санкцій полягає в подальшому придушенні здатності Кремля обходити санкції ЄС і “годувати” свою військову машину, а також урізати джерела доходів Москви.

Держави-члени планують обговорити пропозиції цього тижня, проте вони можуть змінитися до того, як їх буде схвалено.

ЄС також пропонує:

  1. Заборонити росіянам займати посади в європейських компаніях, які надають гаманці, рахунки та депозитарні послуги криптоактивів.
  2. Заборона надання ліцензій на програмне забезпечення для управління підприємствами та програмне забезпечення для промислового проектування та виробництва.
  3. Вимагати, щоб фірми в Європі, якими володіють або контролюють росіяни або російські організації, отримували дозвіл на переказ коштів з ЄС.
  4. Ввести вимогу до експортерів вносити в контракти пункти про заборону реекспорту з Росії окремих товарів.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.