Боррель: В ЄС доопрацьовують «останні деталі» 12-го пакету санкцій проти Росії

Джерело: The Guardian

Представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази, заявив Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

Боррель зауважив, що Європейська комісія може схвалити запропонований пакет у середу, 15 листопада. Після чого його передадуть до Ради ЄС, до складу якої входять 27 країн-членів блоку, для обговорення та затвердження.

З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року ЄС застосував 11 пакетів санкцій проти Москви, щоб зменшити здатність Кремля фінансувати повномасштабну війну.

Жозеп Боррель раніше повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Передбачається, що пакет міститиме нові заборони імпорту та експорту, дії щодо посилення ліміту ціни на нафту, боротьбу з обходом санкцій, заборону діамантів.

Раніше стало відомо, що новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.

Юристка та ексзаступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час обговорення закону про мобілізацію та проблеми щодо демобілізації заявила, що військові перед тим як вступати до лав ЗСУ повинні були прочитати конституцію і зрозуміти, що їх не демобілізують до завершення воєнного стану.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.