ЄС готується розпочати роботу над новим пакетом санкцій проти Росії

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз найближчими днями розпочне консультації з країнами-членами щодо нового пакету санкцій проти Росії.

Новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.

Також очікується, що блок розширить список заборонених товарів, які Росія може використовувати у військових цілях.

Лідери G7 також обговорюють способи кращого дотримання обмеження ціни на російську нафту.

Окремо країни-члени ЄС повільно просуваються щодо запровадження податку на надприбуток на прибутки, отримані від заморожених активів російського центрального банку, і використання цих надходжень на відновлення України.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.