Новообраний президент Тайваню Лай Цинде прийняв делегацію США

Джерело: DW

15 січня, після президентських виборів на Тайвані, новообраний президент Лай Цінде прийняв американську делегацію та висловив вдячність США за підтримку.

Я вдячний за сильну підтримку тайванської демократії з боку США. Візит підтверджує факт тісного та стабільного партнерства між Тайванем та США, – заявив Лай на зустрічі у Тайбеї.

Раніше з членами делегації, до якої, серед інших, увійшли ексрадник президента США з нацбезпеки Стівен Хедлі, колишній заступник держсекретаря США Джеймс Стайнберг і президентка Американського інституту на Тайвані Лора Розенбергер, зустрілася з Цай Інвень, котра полишає пост глави Тайваню. Вона також назвала візит американців “дуже значущим” та розцінила його як підтвердження тісного партнерства між Вашингтоном та Тайбеєм.

Ще до виборів Білий дім заявляв, що після голосування направить на Тайвань неофіційну делегацію, щоб продемонструвати значення сильного неофіційного партнерства.

На президентських виборах, що відбулися 14 січня, явну перемогу отримав Лай Цінде, який займав досі посаду віце-президента, від правлячої Демократичної прогресивної партії. Під час передвиборчої кампанії Лай пообіцяв продовжувати курс Тайваню на незалежність.

Після виборів на Тайвані уряд КНР заявив, що результати голосування не заважають “возз’єднанню” Китаю. У Пекіні вважають Тайвань бунтівною провінцією.

Експерти вважають, що результат нинішніх президентських виборів на Тайвані має вирішальне значення для майбутніх відносин між Тайбеєм і Пекіном, який демонструє все більшу агресію. Китай посилив військовий тиск на Тайвань, зокрема проводячи військові маневри, що викликало побоювання, що Пекін готується до збройного вторгнення.

Уряд Тайваню, який неодноразово пропонував переговори з Китаєм, відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.

Тайвань був однією з основних тем переговорів Байдена і Сі у Сан-Франциско.

За словами американського високопосадовця, Сі зазначив Байдену під час їхньої чотиригодинної зустрічі 15 листопада, що Тайвань є “найбільшою та найнебезпечнішою проблемою” в американо-китайських відносинах.

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.

Над трьома військовими базами у Великій Британії зафіксували польоти кількох невідомих безпілотників, повідомили представники військово-повітряних сил США.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.