Новий член ВККС Луганський отримував доплати за фейковий науковий ступінь – ЦПК

Джерело: ЦПК

Центр протидії корупції отримав підтвердження, що під час роботи у Сєвєродонецькому міському суді Володимир Луганський отримував доплату за науковий ступінь “доктора філософії”. Раніше Міністерство освіти і науки на запит ЦПК підтвердило, що його науковий ступінь – фейковий.

Нині Луганський є членом Вищої кваліфкомісії суддів, він проводить співбесіди з кандидатами на посади суддів, оцінює їхню кваліфікацію та впливає на рішення, чи рекомендувати кандидатів на посаду судді. Як член ВККС Луганський також оцінює чинних суддів під час проведення кваліфікаційного оцінювання.

Згідно з постановою Луганського окружного адміністративного суду, доплата Луганському за науковий ступінь становила 15% посадового окладу судді. Експерти ЦПК порахували, що за період його роботи з 21 квітня 2015 року по 30 вересня 2020 року він безпідставно отримав щонайменше 160 074 грн.

Особи, які відбирають та оцінюють кандидатів на посади суддів, повинні мати бездоганну репутацію. Посади членів ВККС мають обіймати такі особи, щодо яких немає сумнівів у їхній доброчесності. Тоді як до Луганського нині виникає чимало питань. На жаль, на етапі конкурсу громадськість та комісія не змогли виявити ці факти та повідомити про них Вищу раду правосуддя (ВРП), яка призначає членів ВККС на посади, – наголосили у ЦПК.

Стосовно виявлених фактів, ЦПК вже звернувся до НАБУ з заявою про вчинення злочину за фактом заволодіння майном (коштами) шляхом зловживання службовим становищем. Також відповідні звернення направлені до ВККС та ВРП з проханням прийняти управлінські рішення щодо Луганського.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.

Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.

Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.

Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.

Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.