Новий генератор зображень у ChatGPT може створювати фейкові чеки

Джерело: TechCrunch

Новий генератор зображень у ChatGPT у межах моделі 4o набагато краще створює тексти всередині картинок. Відтак низка користувачів почали використовувати функцію для створення фейкових ресторанних чеків.

До прикладу, блогер Діді Дас у своєму акаунті на платформі X опублікував фото згенерованого ChatGPT чека зі стейк-хаусу у Сан-Франциско.

“Ви можете використовувати 4o для створення підроблених квитанцій. Існує занадто багато процесів перевірки в реальному світі, які покладаються на “реальні зображення” як доказ. Ця епоха закінчилася”, – написав він.

Інші користувачі також поділились схожими результатами, зокрема з зображенням чеків з плямами від їжі та напоїв, що надає їм ще більш реального вигляду.

Найреалістичнішим прикладом став чек, опублікований користувачем з Франції, який згенерував пом’ятий чек з місцевої мережі ресторанів.

Фото: Raphael Chenol у linkedin

TechCrunch також протестував 4o та згенерував фейковий чек з Applebee’s у Сан-Франциско.

“Але у нашій спробі було кілька явних ознак того, що він несправжній. По-перше, у загальній сумі замість крапки стоїть кома. По-друге, математика не співпадає.LLM вже ще зазнає труднощів з базовою математикою, тому це не дуже дивує”.

Фото: chagpt / Charles Rollet

Але, мовиться у статті, шахраям не буде важко виправити ці помилки з допомогою фотошопу чи попросивши ChatGPT виправити помилку.

Очевидно, що такі створення фейкових чеків відкривають нові можливості для шахрайства. Зокрема їх можуть використовувати для отримання “компенсації” за фейкові витрати.

Та в OpenAI повідомили TechCrunch, що всі фото згенеровані TechCrunch мають метадані, які вказують на те, що фото створене ШІ. Щобільше, в компанії запевнили, що “вживають заходів”, якщо користувачі порушують політику використання.

На питання про те, чому ChatGPT загалом дозволяє користувачам створювати фейкові квитанції та чи відповідає ще політиці OpenAI, яка забороняє шахрайство, у компанії відповіли, що їхня мета – “надати користувачам якнайбільше творчої свободи”, а фейкові чеки можна використовувати не лише для шахрайства, а для вивчення “фінансової грамотності” чи створення оригінальних витворів мистецтва і реклами продуктів.

  • OpenAI представила нову функцію генерації зображень на базі моделі GPT-4o, доступну для користувачів ChatGPT. Функція стане стандартною для всіх версій ChatGPT, і дозволяє створювати високоякісні зображення без необхідності окремого вибору моделі, як це було з DALL-E.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.