Новий Президент Аргентини офіційно відмовився від членства в БРІКС
Джерело: CNNE
Новий Президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.
У листі, надісланому президенту Бразилії Лулі да Сілві, Сірілі Рамафосі з Південної Африки, лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, російському диктатору Володимиру Путіну та прем’єр-міністру Індії Нарендрі Моді, вказано, що курс зовнішньої політики нової адміністрації відрізняється від попередньої.
“Деякі рішення, прийняті попередньою адміністрацією, будуть переглянуті. Серед них – створення спеціалізованого підрозділу для активної участі країни в БРІКС, на що вказав президент Альберто Фернандес у своєму листі від 4 вересня”, – написав Мілей.
При цьому уряд Аргентини заявив про готовність активізувати двосторонні зв’язки з кожною з країн, наголошуючи на “збільшенні торгових та інвестиційних потоків”.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- 30 листопада 2023 року майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.