Новий секретар РНБО Литвиненко розповів, що дізнався про своє призначення сьогодні

Джерело: Олександр Литвиненко у коментарі LIGA.net

Новий секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Литвиненко розповів, що дізнався про своє призначення на нову посаду сьогодні, 26 березня.

Литвиненко зазначив, що не дає зараз коментарів та інтерв’ю.

Нагадаємо, що сьогодні, 26 березня, президент України Володимир Зеленський своїм указом звільнив з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексія Данілова.

Натомість знову ж таки своїм указом Володимир Зеленський призначив новим секретам РНБО Олександра Литвиненка. До цього той очолював Службу зовнішньої розвідки.

“Призначити Литвиненка Олександра Валерійовича секретарем Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться в указі №188/2024.

У вечірньому зверненні президент України прокоментував призначення Литвиненка на посаду секретаря РНБО.

“Новим секретарем РНБО я призначив Олександра Литвиненка. Він поєднає свій досвід керівництва Службою зовнішньої розвідки України із завданнями, які є перед Радою нацбезпеки і оборони. Новим керівником зовнішньої розвідки став Олег Іващенко. Він має відповідний досвід”, – прокоментував Володимир Зеленський.

Що відомо про новопризначеного секретаря РНБО Олександра Литвиненка?

Фото: з відкритих джерел

Олександр Литвиненко народився 27 квітня 1972 року у Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю “правознавство” (2009).

В 1989 – 1994 роках – інженер-математик за спеціальністю прикладна математика, Інститут криптографії, зв’язку та інформатики Академії ФСБ РФ, м. Москва. В 1998 році – кандидат політичних наук за спеціальністю “політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку”. Захистив дисертацію в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2002 році – доктор політичних наук за спеціальністю “основи національної безпеки держави”. Дисертацію захищено в Національному інституті стратегічних досліджень. У 2003 році – старший науковий співробітник за спеціальністю “основи національної безпеки держави”. У 2011 році — професор за спеціальністю “основи національної безпеки держави”.

Пройшов курси з підвищення кваліфікації у Йоркському університеті, м. Торонто, Канада (2002) та Маршалл-центр, Гарміш-Партенкірхен, Німеччина (2005). Закінчив Королівський коледж оборонних наук (the RCDS) у Лондоні, Велика Британія (2012).

З 1994 року по 1998 рік – офіцер, старший офіцер, головний спеціаліст Управління захисту інформації Головного управління урядового зв’язку СБ України.

З 1997 року по 2005 рік – асистент, доцент за сумісництвом Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

1998 – 2007 роки – старший консультант, завідувач відділу, заступник директора, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень.

З травня 2005 по грудень 2007 – керівник Управління з питань державної безпеки, керівник Експертної комісії, керівник Департаменту з питань державної безпеки Апарату РНБО України.

Грудень 2007 – серпень 2009 р. – заступник начальника Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення СБ України. З серпня 2009 по 2010 рік – радник директора Інституту проблем національної безпеки при РНБО України.

З червня 2010 року по 26 березня 2014 року – заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень.

З 27 березня по 4 квітня 2014 р. – радник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром».

З 5 квітня 2014 року по 13 серпня 2019 року – заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

З 13 серпня 2019 по 23 липня 2021 року — директор Національного інституту стратегічних досліджень.

З 23 липня 2021 по 26 березня 2024 р. — голова Служби зовнішньої розвідки.

Російські загарбники продовжують атакували рятувальні підрозділи, зокрема на Донеччині та Дніпропетровщині.

Російські хакери зламали супутниковий ефір українських телеканалів групи StarLightMedia та “Інтер”, замінивши його трансляцією параду, що проходив у Москві на Красній площі.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола прибула до Києва у важливий день для України — День Європи. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив на цій даті.

Рішенням народних депутатів у Верховній Раді з посади міністра аграрної політики та продовольства України звільнено Миколу Сольського. “За” проголосували 273 парламентарі. 

Федеральна міністерка розвитку та економічного співробітництва ФРН Свенья Шульце прибула з неанонсованим візитом до Києва, де її зустрів на залізничному вокзалі посол Німеччини в Україні Мартін Єґер.