NYT розповіло історію 98-річної жінки, яка самотужки вийшла з окупації

Джерело: NYT

Американська газета The New York Times опублікувала статтю про 98-річну мешканку Очеретиного Донецької області Лідію Ломіковську, яка пішки вийшла з захопленого російськими військовими населеного пункту.

“Лідія Ломіковська пережила організований Сталіним голод, що забрав мільйони життів у 1930-х роках, а також німецьку окупацію її міста Очеретине під час Другої світової війни. Вона сказала, що не знає, чому її життя було оточене скорботою. Але коли війна знову прийшла на її поріг, вона зрозуміла, що не хоче жити під “захистом” Росії”, – йдеться в матеріалі.

Як розповіли у виданні, коли навколо міста почали вибухати снаряди, жінка опинилася відірвана від своєї сім’ї. Відтак, вона вирішила йти пішки. Годинами, в одних капцях, без їжі та води, вона йшла повз тіла загиблих солдатів, спотикаючись об воронки від бомб, не знаючи, чи не стане її наступний крок останнім.

“Я йшла всю дорогу, і ніде нікого не було, тільки постріли, і я думала, чи не в мене стріляють. Я йшла, перехрестившись, і думала, якби тільки ця війна закінчилася, якби тільки все припинилося”, – розповіла Лідія.

Утім, як наголошує NYT, війна продовжується, і постійні атаки Росії в Донецькій області загрожують півмільйону цивільних осіб, які проживають на підконтрольних Україні територіях, ще більш інтенсивними обстрілами.

“Це жахливо, це як пекло, коли ти приїжджаєш в населений пункт, де все навколо горить, де ці керовані авіабомби повністю знищили будинки, багатоповерхівки, приватні будинки”, – зазначив поліціянт з групи “Білі ангели”, яка займається евакуацією цивільного населення з районів, що зазнають найбільшого ризику.

За його словами, люди навіть не мають можливості нічого взяти з собою – вони беруть лише одну сумку з речами або невеликий гаманець.

У лютому українські офіційні особи заявили, що за час війни в Донецькій області загинуло щонайменше 1 852 цивільних особи, ще 4 550 отримали поранення. За даними місцевої влади, до 10 травня ця цифра зросла до 1 955 загиблих і 4 885 поранених.

За словами українських посадовців, правозахисників та спостерігачів Організації Об’єднаних Націй, ці цифри, найімовірніше, значно занижують загальну кількість загиблих. Досі не існує міжнародно визнаного обліку цивільних осіб, загиблих на територіях, що перебувають під російською окупацією.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.