NYT: У критиків Маска різко падали охоплення в X, попри його обіцянки про свободу слова

Джерело: The New York Times 

Журналісти розповіли приклади того, як після конфліктів мільярдером і власником соцмережі X, у популярних користувачів різко падали перегляди в X.

Коли Маск придбав X у 2022 році, він пообіцяв створити в соцмережі “притулок свободи слова” і назвав себе “абсолютистом свободи слова”.

Журналісти знайшли трьох користувачів X, які конфліктували Маском у грудні, і побачили, що їхнє охоплення на соціальній платформі практично зникло за одну ніч.

Маск запропонував кілька варіантів до того, що сталося. Він написав, що якщо популярні акаунти заблокують або обмежать інші, то їхнє охоплення буде різко впаде (Маск має 219 млн підписників у X, тому якщо він заблокує або обмежить користувачів, це може мати значний вплив). Він також припустив, що, можливо, виключив деяких користувачів з преміумпрограми X, що обмежило б їхню аудиторію і не дозволило б їм заробляти на X.

Анастасія Марія Лупіс

Анастасія Марія Лупіс веде популярний акаунт на X, має 1,3 мільйона підписників. Раніше її пости мали сотні тисяч переглядів щодня за її ультраправі коментарі, теорії змови та антисемітські висловлювання.

Наприкінці грудня вона розкритикувала Ілона Маска за його підтримку візових програм. Її охоплення в Х різко впало і не відновилося.

Джерело: The New York Times

Оуен Шроєр

Оуен Шроєр, ультраправий активіст і ведучий шоу на Infowars, стрімінговій платформі, яка є домівкою для багатьох прихильників теорій змови. Він також розкритикував візову політику й відтоді його аудиторія зменшилася. Шроєр ненадовго втратив доступ до X Premium.

Чоловік виявив, що його підписники бачили його пости, якщо вони були онлайн, коли він їх публікував. Але якщо вони входили в систему пізніше, то ніколи не бачили їх у своїх стрічках.

Джерело: The New York Times

“Моя теорія полягає в тому, що хтось маніпулює охопленням на основі особистої, політичної або тематичної упередженості”, – написав Шроєр журналістам в електронному листі, додавши, що соцмережа не надала жодних пояснень.

Він не став прямо звинувачувати Ілона Маска, натомість написав, що “деякими повноваженнями, які він делегував, можуть зловживати”.

Лора Лумер

Ймовірно найяскравішим прикладом впливу стосунків з Ілоном Маском на охоплення в Х є ультраправа конспірологиня Лора Лумер.

Акаунт Лумер в Х набрав 1,6 млн підписників, поширюючи брехню, теорії змови та расизм. Однак в грудні вона розкритикувала Маска, написавши, що його “викрили” через його підтримку візових програм.

“Лумер шукає уваги. Ігноруйте”, – відповів тоді Маск.

Майже одразу ж її популярність на платформі впала. Так тривало кілька тижнів, поки її дописи знову не почали набирати популярність — саме тоді, коли Маск знову почав взаємодіяти з її дописами.

Джерело: The New York Times

Лумер також ненадовго втратила доступ до X Premium після конфлікту з Маском, що могло б пояснити зниження популярності її постів. Але журналісти не виявили чіткого зв’язку між популярністю її дописів і скасуванням/поновленням X Premium.

Коли Лумер втратила доступ до X Premium, вона також втратила можливість заробляти гроші на цій платформі. Конспірологиня підрахувала, що втратила близько 50 000 доларів від X.

“Я вважаю, що неправильно говорити, що це платформа свободи слова, а потім відключати людям можливість заробляти гроші”, – сказала Лумер.

Варто вказати, що Лора Лумер — близька соратниця президента США Дональда Трампа. Так, наприклад, нещодавно Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як Трамп зустрівся з Лумер і та заявила про “нелояльність” посадовців.

Протягом місяців Департамент ефективності уряду США (DOGE) на чолі з Ілоном Маском ретельно вивчав федеральні системи та особисті дані мільйонів громадян під виглядом пошуку марнотратства і мав доступ до комерційних таємниць конкурентів.

Фронтмен гурту “Антитіла” Тарас Тополя повідомив, що на благодійному зборі для нардепки від “Слуги народу” Марʼяни Безуглої вже зібрали понад 500 тисяч гривень.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.

Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.