Низький соціальний статус підвищує ризик раннього розвитку деменції – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати дослідження групи вчених із китайського Хуачжунського університету науки та технологій засвідчили, що люди із низьких соціально-економічних верств більш ніж утричі частіше переживають ранній розвиток деменції – до 65 років.

Як розповіли в агентстві, у дослідженні використали дані UK BioBank про понад 440 тисяч осіб віком від 37 до 73 років у період з 2007 по 2010 рік, а також за 2022 рік.

Для визначення соціально-економічного статусу цих людей науковці зібрали інформацію про їхні доходи, рівень освіти та статус зайнятості. Також враховувався спосіб життя респондентів, зокрема фізична активність, раціон харчування, шкідливі звички (куріння, алкоголь).

Так, аналіз даних свідчить, що в людей із низьким соціально-економічним статусом ризик розвитку раннього порушення когнітивних здібностей виявився втричі вищим, ніж у їхніх однолітків з більш високим статусом.

Примітно, що менш ніж 12% випадків ранньої деменції можна було пояснити факторами способу життя. Це, своєю чергою, вказує на те, що особи з низьким соціально-економічним статусом, які ведуть більш здоровий спосіб життя, не обов’язково знижують ризик розвитку ранньої деменції.

Утім, нездоровий спосіб життя для людини, яка належить до низького соціально-економічного прошарку, підвищує ризик розвитку ранньої деменції на 440%.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.

Обліковий запис X покійного американського актора Метью Перрі зламали й намагались отримати кошти через підроблений сайт фонду.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.