ОАЕ не пропускають у свої води танкери з Камеруну, що можуть перевозити російську нафту

Джерело: Bloomberg

Об’єднані Арабські Емірати заборонили заходити у їхні води танкерам під прапором Камеруну, аби триматися якомога далі від ризикованих суден, що можуть використовуватися для транспортування підсанкційної нафти з РФ.

Згідно з циркуляром Міністерства енергетики та інфраструктури, опублікованим на сайті порту Фуджейра, прапор Камеруну додано до списку обмеженого доступу, і морські компанії та суднові агенти не повинні надавати послуги суднам, зареєстрованим в африканській країні. Натомість заборона не поширюватиметься на судна, котрі пройшли оцінку ширшого міжнародного класифікаційного органу.

Більшість торговельних суден ходять під прапорами країн, далеких від тих, які ними володіють або керують.

Та коли Росія зібрала величезний тіньовий флот танкерів, щоб забезпечити перевезення своєї нафти всупереч санкціям США, частина цього флоту звернулася до маловідомих прапорів, таких як прапор Камеруну.

Ще в середині минулого року Камерун визнали як країну з дуже високим ризиком того, що судна не пройдуть перевірку безпеки під час заходу в порти.

Флот нафтових танкерів, зареєстрований у Камеруні, невеликий, однак, більшість з них були в Росії минулого року.

Зауважимо, раніше банки ОАЕ відмовилися відкривати рахунки “Роснефти”.

Окрім цього, Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.