Обмеження цін G7 на нафту «суттєво знизило доходи Росії», – Єллен

Джерело: The Guardian

Міністерка фінансів США Джанет Єллен у середу, 11 жовтня, заявила, що обмеження ціни на російську нафту під керівництвом G7 різко знизило доходи Росії за останні десять місяців, і що дуже важливо продовжувати накладати серйозні та зростаючі витрати на Росію через їхню війну в Україні.

Вона додала, що світові ціни на енергоносії майже не змінилися, тоді як Росії довелося або продавати нафту зі значною знижкою, або витрачати величезні суми на свою альтернативну екосистему.

“Ми не можемо допустити, щоб наша підтримка України була перервана. Адміністрація Байдена — за підтримки двопартійної більшості Конгресу США та американського народу — працюватиме, щоб Україна отримала допомогу, необхідну для перемоги у цій війні”, – сказала вона.

Єллен додала, що адміністрація Байдена також продовжуватиме працювати над пом’якшенням наслідків війни Росії в Україні, зокрема щодо продовольчої безпеки, одночасно співпрацюючи з глобальною організацією, щоб позбавити Росію фінансування, необхідного їй для ведення війни.

Нагадаємо, що 29 вересня Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.