Оборонці півдня знищили два російські комплекси відеоспостереження «Муром-М»
Джерело: ОК “Південь”
Станом на 15 січня Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах.
Так, за минулу добу отримали підтвердження, що у ворога на лівому березі стало менше на:
- 21 окупанта;
- зенітно-ракетний комплекс “Оса”;
- реактивну систему залпового вогню “Град”;
- танк;
- 7 гармат;
- 2 комплекси відеоспостереження “Муром-М”;
- антенну систему радіолокаційної боротьби;
- антену радіотехнічного обладнання;
- 2 розвідувальні БпЛА типу “Мерлін”;
- станцію керування БпЛА;
- 4 одиниці автобронетехніки;
- 3 човни.
Також українські військові знищили черговий спостережний пункт та ще один польовий пункт боєпостачання росіян.
В Україні триває шістсот дев’яносто перша доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовує тактику терору, завдає ракетних та авіаційних ударів, здійснює обстріли з реактивних систем залпового вогню не тільки по військових, а й по численних цивільних об’єктах нашої держави.
Протягом минулої доби відбулося 94 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 60 авіаційних ударів, здійснив 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.
Довідка. “Муром-М” – комплекс для цілодобового автономного відеотепловізійного спостереження. Оптичне обладнання дозволяє окупантам розглянути людину на відстані до 10 км, а тепловізор у темряві виявляє автомобіль за 8 км та людей за 4 км.
- Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що протягом минулих кількох місяців російські війська не досягли цілей на Сході, які перед ними ставило російське командування.
- 13 січня окупанти здійснили черговий масований ракетний обстріл України. Ворог запускав як крилаті ракети, так і “Кинжали”. У низці областей було чутно вибухи.
- Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу Сергій Шаптала узгодили кроки та обговорили оперативну ситуацію з військовими оперативно-стратегічних угруповань військ “Таврія” та “Одеса” в зоні їх бойової відповідальності.
- Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення. Загалом ворог завдав 32 ракетних та 91 авіаційного удару, здійснив 82 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.