Оборонці півдня знищили дві ворожі станції РЕБ «Поле-21»

Джерело: ОК “Південь”

Станом на 23 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Зокрема протягом доби отримали підтвердження, що у ворога стало менше на 99 росіян і 58 одиниць озброєння та військової техніки, з них:

  • 23 одиниці автобронетехніки;
  • 12 гармат;
  • 3 міномети;
  • 5 БпЛА, з них 3 – типу “Mavic” та 2 –  типу “Ланцет”;
  • 2 станції радіоелектронної боротьби “Поле-21”;
  • 11 аерофотостанцій;
  • 1 камера відеоспостереження;
  • 1 човен.

Зауважимо, в Україні триває 790-та доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 22 квітня, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 461 тисячу осіб.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 2 зенітно-ракетних комплексах та 16 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 пункту управління, 2 засобах ППО та 1 району зосередження особового складу російських окупантів.

Раніше у британській розвідці зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Довідка. Р-340РП “Поле-21” — російська станція РЕБ що призначена для придушення каналів супутникової навігації. Систему називають “куполом проти дронів”, вона призначена для боротьби з високоточною зброєю і безпілотними літальними апаратами. Комплекс здатний створювати купол перешкод і тим самим подавляти апаратуру прив’язки до глобальних супутникових і радіонавігаційних систем. Згідно з даними росіян, дальність роботи РЕБ 60 кілометрів, за даними української розвідки — понад 25 кілометрів.

  • Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 23 рази намагався прорвати оборону наших військ.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.