Оборонці півдня знищили дві ворожі станції РЕБ «Поле-21»

Джерело: ОК “Південь”

Станом на 23 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Зокрема протягом доби отримали підтвердження, що у ворога стало менше на 99 росіян і 58 одиниць озброєння та військової техніки, з них:

  • 23 одиниці автобронетехніки;
  • 12 гармат;
  • 3 міномети;
  • 5 БпЛА, з них 3 – типу “Mavic” та 2 –  типу “Ланцет”;
  • 2 станції радіоелектронної боротьби “Поле-21”;
  • 11 аерофотостанцій;
  • 1 камера відеоспостереження;
  • 1 човен.

Зауважимо, в Україні триває 790-та доба повномасштабної війни. За цей час, станом на 22 квітня, втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 461 тисячу осіб.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 2 зенітно-ракетних комплексах та 16 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 пункту управління, 2 засобах ППО та 1 району зосередження особового складу російських окупантів.

Раніше у британській розвідці зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.

За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.

Довідка. Р-340РП “Поле-21” — російська станція РЕБ що призначена для придушення каналів супутникової навігації. Систему називають “куполом проти дронів”, вона призначена для боротьби з високоточною зброєю і безпілотними літальними апаратами. Комплекс здатний створювати купол перешкод і тим самим подавляти апаратуру прив’язки до глобальних супутникових і радіонавігаційних систем. Згідно з даними росіян, дальність роботи РЕБ 60 кілометрів, за даними української розвідки — понад 25 кілометрів.

  • Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Альянс працює над тим, щоб надіслати більше систем ППО в Україну, додавши, що затримки з наданням такої допомоги шкодять зусиллям Києва протистояти нападам Росії.
  • На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог 23 рази намагався прорвати оборону наших військ.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.