Оборонці півдня знищили російський ЗРПК «Панцир-С1»

Джерело: Сили оборони півдня

Станом на 19 листопада Сили оборони півдня знищили на Херсонщині ворожий ЗРПК “Панцир-С1”.

Слабкіший захист ворогів — потужніший тиск наших вояків, — наголосили у повідомленні.

Загалом за минулу добу ворогу завдано таких втрат:

  • 14 окупантів;
  • 5 танків;
  • 1 самохідна артилерійська установка “Мста-С”;
  • 3 гармати;
  • 1 комплекс відеоспостереження “Муром-М ”
  • 5 одиниць автобронетехніки.

Окрім цього, оборонцям півдня також вдалося знищили склад паливно-мастильних матеріалів, польовий пункт боєпостачання та спостережний пункт ворога.

Довідка. Панцирь-С1 — російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс наземного базування, призначений для ближнього прикриття цивільних і військових об’єктів. Комплекс створили 1994 року, з того часу його модернізували. Наприкінці 2012 року ЗРГК Панцирь-С1 взяли на озброєння армії РФ. Час розгортання комплексу – до 5 хвилин. Боєкомплект Панцир-С1: 12 ракет 57Е6-Е, 1400 снарядів. Ракетами може вражати цілі на висоті до 15 км і на відстані до 20 км.
За даними відомих контрактів, ціна одного ЗПРК Панцирь-С1 при експортних поставках становить від 13,15 до 14,67 млн доларів.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.