Обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі становить €5,3 млрд – Мінфін
Джерело: пресслужба Мінфін
22 липня міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся в онлайн форматі з головою Європейського інвестиційного банку Надею Кальвіно та головою представництва ЄІБ в Україні Жаном Ерік де Загоном. Зауважується, що уряд України та ЄІБ ретельно працюють над підготовкою нових фінансових угод.
Сторони обговорили стан впровадження програм співпраці, а також нові проєкти підтримки.
Європейський інвестиційний банк системно підтримує Україну у пріоритетних напрямах. І ми продовжуємо працювати над розширенням нашого партнерства. Загалом обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі складає 26 проєктів обсягом 5,3 млрд євро, — нагадав Марченко.
Тоді як обсяг портфеля спільних проєктів у державному та приватному секторі є найбільшим за всі роки співпраці і сягає понад 7 млрд євро. Додається, що з початку повномасштабного вторгнення обсяг спрямованих інвестицій ЄІБ у всіх напрямах становить близько 2 млрд євро.
Наголошується, що фінансова підтримка спрямовується на забезпечення пріоритетних потреб країни, зокрема на відновлення критичної інфраструктури та енергосистеми.
Марченко також зауважив на нагальній потребі у підтримці енергетичного сектору України й розробці нових проєктів з відновлення та розвитку електроенергетики. Передбачається, що Банк найближчим часом схвалить підтримку енергосектору на 250 млн євро.
У 2024 році Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у державному та приватному секторах економіки України. У Меморандумі визначено пріоритетні напрями співпраці на найближчі десять років.
Раніше Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство відновлення домовилися підписати грант на суму €20 мільйонів для програми “Renewable Energy Solution Programme” (“Програма рішень для відновлюваної енергетики”).
- Ми інформували, що у 2024 році Україна отримає 560 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.
- Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що внаслідок російської військової агресії Україна втратила близько 80% вітрогенерації.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.