Очільниця МЗС Фінляндії дорікнула Заходу за заяви про «невдячність» України
Джерело: Financial Times
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен дорікнула Заходу заяви про те, що Україна “невдячна” за надану допомогу для боротьби з РФ.
За словами міністерки, Захід гне повинен розглядати допомогу Україні як благодійність.
“Нам на Заході потрібно зрозуміти, що це не благодійність, тому що Україна бореться за нас. Вони борються за нашу свободу та архітектуру європейської безпеки”, – наголосила Валтонен в інтерв’ю.
Вона додала, що Захід залишається прихильним до України, оскільки це в його інтересах. Валтонен запевнила, що немає ніякої втоми від України і вона сподівається, що її ніколи не буде.
Водночас вона зауважила. що Європа також повинна робити більше.
“І я думаю, що якою б сумною не була війна, ключовим висновком стало те, що в Європі раптово з’явилося усвідомлення того, що нам потрібно інвестувати в нашу оборону набагато більше, ніж ми робили раніше”, – сказала глава МЗС Фінляндії.
Що передувало?
Нещодавно міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
Британський міністр закликав Україну приділяти більше уваги подяці за західну допомогу. За його словами, українці поспішали отримати всю можливу допомогу, тому не завжди належним чином дякували за неї.
Сходу думку висловив і Радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО відповідаючи на питання Дар’ї Каленюк, директорки Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.
“Американський народ прагнув – спостерігаючи та бажаючи солідаризуватися з хоробрим і відважним народом України – активізуватись і досягнути результатів. І я вважаю, що американський народ заслуговує певної вдячності – від нас, від Сполучених Штатів, від нашого уряду, заслуговує вдячності за свою готовність активізуватися, а також від решти світу, як і кожен союзник і партнер, що підтримує його”, – сказав він.
- Колишній глава британського уряду Борис Джонсон, після звершення саміту НАТО у Вільнюсі звернувся до Сполучених Штатів із застереження щодо “втоми від України”.
У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Києва прибули президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніу Кошта.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.