Очільниця МЗС Франції Катрін Колонна відвідала одну з підстанцій НЕК «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна відвідала одну з підстанцій НЕК “Укренерго”, де триває робота над захистом енергооб’єктів, зокрема від атак ворожих дронів та ракет.

Відтак, очільник “Укренерго” Володимир Кудрицький разом з міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим та головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафою Найємом пояснили очільниці МЗС Франції особливості підготовки до зими в умовах повномасштабної агресії Росії – необхідність встановлення додаткових захисних споруд проти дронів і ракет.

А також наголосили на тому, що Україна – перша у світі країна, яка вимушена споруджувати такий захист.

Володимир Кудрицький подякував міністерці закордонних справ Франції за надану раніше французькими компаніями й організаціями допомогу вартістю понад 600 тисяч євро.

Зокрема, французький системний оператор RTE передав енергообладнання на майже 300 тисяч євро. А ще на більш ніж 300 тисяч євро отримано допомоги від громадського об’єднання “Electriciens sans frontières” (“Електрики без кордонів”): дизель-генератор, який забезпечував минулої зими власні потреби високовольтної підстанції на Півдні, дуже важлива для відновлювальних робіт кабельна продукція, обігрівачі та LED-лампи.

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.