Очільник ВООЗ закликав світ готуватися до хвороби «X»

Джерело: The Guardian

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що світ має готуватися до майбутніх невідомих хвороб.

За його словами, ідея так званої хвороби “X” не нова – Всесвітня організація охорони здоров’я використовує цей термін із 2018 року.

Глава ВООЗ зазначив, що існують відомі віруси, такі як MERS, Zica та Ebola. А також невідомі інфекції, які можуть виникнути у майбутньому, тому потрібен був заповнювач для “хвороби, про яку ми не знаємо, яка може виникнути”.

Тедрос Аданом Гебреєсус запевняє, що ВООЗ готувалася до появи вірусу, подібного до COVID, ще до так званої пандемії 2020 року.

“Ви можете навіть COVID назвати першою хворобою X, і це може статися знову”, – сказав глава ВООЗ.

Відтак додав, що дехто каже, що це викличе паніку, але, на його думку, це не так.

“Краще передбачити те, що може статися, тому що в нашій історії це траплялося багато разів, і підготуватися до цього. Ми не маємо зустрічати події непідготовленими. Ми також можемо підготуватися до деяких невідомих хвороб”, – сказав глава ВООЗ.

Він також пояснив, що така підготовка містить систему раннього попередження, а також системи, які можуть розширюватися, коли виникає необхідність у додаткових медичних приміщеннях і робочій силі.

Українська співачка Джамала анонсувала нову пісню “Люблю”, яка, схоже, вийде на платформах 24 травня. В опублікованому відео в Instagram видно, як вагітна Джамала виконує приспів, тримаючись за живіт.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір подати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Причиною назвали воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з подіями 7 жовтня та війною в Газі.

Американський актор Дебні Коулмен, відомий ролями у фільмах “З дев’ятої до п’ятої” та “Тутсі”, помер у віці 92 років.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

У неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловив свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.