Очільника Бердянського морпорту, який допоміг РФ викрасти зерна на понад $30 млн, засудили до 10 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Окупаційного директора Бердянського морського порту, який допоміг росіянам викрасти українського зерна на понад 30 мільйонів доларів, засудили до 10 років позбавлення волі.

За даними спецслужби, під його керівництвом з червня 2022 року із захопленого морпорту росіяни переправили до Росії майже 150 тисяч тонн пшениці на загальну суму понад 30 мільйонів доларів.

За матеріалами СБУ суд призначив йому 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Оскільки злочинець переховується на тимчасово окупованій частині Запоріжжя, початок терміну відбування покарання буде рахуватися з дня його затримання.

За даними слідства, зловмисником є ексочільник відділу оперативного реагування Бердянського порту, який після окупації міста пішов на співпрацю з агресором.

За це гауляйтер Олександр Сауленко подав його “кандидатуру” на посаду очільника захопленого об’єкта.

Після призначення ворожий пособник почав виконувати вказівки Кремля щодо передачі всього майна українського порту на баланс місцевої окупаційної адміністрації РФ.

Але основним його завданням було сприяння загарбникам у масовому вивезенні українського зерна з території південного регіону України до РФ.

Для транспортування агропродукції зловмисник задіяв морські судна “Сормовский-48” та “ZHIBEK ZHOLY”. На рейдах їх супроводжували бойові кораблі Чорноморського флоту РФ.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав ворожого поплічника винним за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.