Один український нардеп коштує держбюджету 2,28 млн на рік – ЕП

Джерело: ЕП

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

Депутати мають 45 днів щорічної оплачуваної відпустки в міжсесійний період. Обранці, які вийшли на “заслужений відпочинок” до 2017 року, мають право на спецпенсії в розмірі 70% від суми місячної зарплати теперішнього народного депутата з урахуванням усіх доплат та надбавок до посадового окладу.

Зауважимо, парламентарі мають право на безплатне медобслуговування в спеціалізованих закладах, яке зберігається і за колишніми депутатами. Депутати, яких суд достроково позбавив повноважень, можуть втратити таку опцію.

На час виконання повноважень звільняються від мобілізації.

Після закінчення повноважень народні депутати мають право повернутися на попередню роботу. З робітником, який працював на місці слуги народу, укладають відповідний строковий договір за аналогією з “декретною” посадою.

У разі смерті депутата будь-якого скликання його поховання проводять за кошти місцевих органів виконавчої влади.

У народних обранців є й обмеження: вони не можуть перебувати на інших оплачуваних посадах чи мати бізнес. Оскільки прямої відповідальності за недотримання цієї вимоги немає, то часто її не дотримуються. Крім основної парламентської роботи, їм дозволено займатися лише викладацькою, науковою і творчою діяльністю.

Народні обранці можуть мати до 31 помічника-консультанта, четверо з яких зараховуються на держслужбу. Решті помічників депутат самостійно розподіляє зарплату із загального фонду, передбаченого кошторисом парламенту.

Компенсація оренди житла надається депутатам, які не мають власної нерухомості в Києві. За рік на це можуть виділити до 237 тис. грн на одного депутата (650 грн на добу).

У 2024 році з держбюджету на компенсації спрямували 26,4 млн грн, найбільше — у грудні (4,7 млн грн). Загалом допомогу отримали 113 депутатів, у середньому по 40 тис. грн кожен. Найбільшу суму — 119,6 тис. грн — компенсували Ігорю Негулевському з “Слуги народу” за шість місяців.

Найбільше компенсацій отримали депутати “Слуги народу” (85 осіб), також у списку п’ятеро представників “Європейської солідарності”, “Голосу” та “Довіри” і двоє з “Платформи за життя та мир”.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.