Офіс Boeing у Києві зазнав пошкоджень внаслідок російської повітряної атаки – FT

Джерело: FT

Будівля в Києві, яку використовує американська компанія Boeing, зазнала серйозних пошкоджень під час нещодавньої масштабної російської повітряної атаки.

Як повідомили шість джерел, знайомих із ситуацією, та як видно на фотографіях, отриманих Financial Times, удар міг бути навмисно спрямований на американську аерокосмічну компанію.

За словами двох працівників Boeing, трьох українських посадовців та голови Американської торговельної палати в Україні (ACC), ця будівля була серед цілей, уражених під час однієї з найінтенсивніших атак за час повномасштабної війни.

Фотографії, опубліковані Державною службою України з надзвичайних ситуацій, свідчать про серйозні пошкодження споруди — рятувальники гасили пожежу всередині будівлі.

Згідно з повідомленням, Boeing — одна з найбільш помітних американських компаній, присутніх в Україні, з операціями, що переважно зосереджені на інженерній та технічній підтримці. Компанія має тривалі робочі відносини з українським авіавиробником “Антонов”, який спеціалізується на важких транспортних літаках, зокрема військового призначення. Раніше цього року керівництво Boeing зустрічалося з представниками “Антонова” та міністром оборони України для обговорення нових спільних проєктів.

Повітряний удар 9 червня був одним із найпотужніших: Росія випустила 315 дронів, дві балістичні та п’ять крилатих ракет по Києву, Одесі та інших містах України.

Представник Boeing відмовився коментувати атаку, зазначивши лише, що компанія пріоритетно дбає про безпеку співробітників, жоден з яких не постраждав. Також він висловив вдячність персоналу за витримку в умовах складної та небезпечної ситуації.

Попри пошкодження будівлі, “жодних перебоїв в операційній діяльності” не зафіксовано, повідомив заступник генерального директора українського представництва Boeing Андрій Корягін у коментарі FT.

Інший співробітник компанії додав, що Boeing активно наймає персонал в Україні.

Як припустили журналісти, цілеспрямованість удару та пошкодження американської компанії такого масштабу можуть викликати роздратування у президента Дональда Трампа.

“Російські удари по американських компаніях в Україні — ще один приклад зневаги Путіна до зусиль США з мирного врегулювання. Цілеспрямовані удари по американському бізнесу лише підкреслюють необхідність подальшої участі США — як у мирних ініціативах, так і в гарантуванні безпеки України та Європи загалом”, – заявив заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга у коментарі виданню.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.

Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.

Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.

9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.