Офіс Генпрокурора та UAnimals провели тренінг з розслідування злочинів проти тварин
Впродовж двох днів 24 прокурори та слідчі працювали над кейсами разом з українськими та іноземними юристами. Цей тренінг, організований за ініціативою зоозахисної організації UAnimals та за партнерства Спеціальної екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора і Тренінгового центру прокурорів України, відбувся вперше в Україні. Його глобальна мета — забезпечити дотримання всіх необхідних процедур під час досудового розслідування порушень, пов’язаних із жорстокістю до тварин, і забезпечити, щоб такі справи частіше потрапляли до суду.
“Наша ініціатива демонструє готовність представників правоохоронних органів до змін та більш проактивного реагування на жорстоке поводження з тваринами. UAnimals вже 9 років працює над тим, аби злочини проти тварин мали розголос та належне розслідування. Для нас захист тварин — це передусім про цінність кожного життя. А для суспільства — це й питання безпеки, адже жорстокість до тварин часто пов’язана з іншими насильницькими злочинами”, — зазначила керівниця відділу стратегічних ініціатив UAnimals Ольга Чевганюк.
До навчання прокурорів та слідчих долучилися як українські, так і європейські експерти. Серед них — колишній старший детектив поліції Великобританії Марк Ренделл, юристка організації UAnimals Анастасія Гевчук, французька правозахисниця Сабін Брель, яка присвятила свою кар’єру боротьбі за закони на захист тварин.
Також у програмі взяли участь суддя Сихівського районного суду Львова Ольга Бойко, начальник відділу організації процесуального керівництва досудовими розслідуваннями та підтримки публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора Ігор Школьний, а також прокурор Деснянської окружної прокуратури м. Києва Олександр Миронюк.
“Жорстоке поводження із беззахисними тваринами завжди викликає резонанс та справедливе обурення суспільства, а також часто може бути першим кроком до насильницьких злочинів. Розслідування таких кримінальних проваджень вимагає спеціальних знань, тому такі тренінги є надзвичайно важливими. Завдяки спільним зусиллям громадськості та правоохоронних органів ми можемо не лише привертати увагу до цієї важливої проблеми, але й напрацьовувати ефективні механізми її вирішення”, — звернулася до учасників тренінгу заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова.
На тренінгу обговорювали особливості слідчих дій та експертиз у справах про жорстоке поводження з тваринами, українську судову практику, а також досвід ЄС у боротьбі з цим явищем. Також розглядали можливості впровадження міжнародних підходів до захисту тварин в українське законодавство.
За підсумками тренінгу UAnimals та Офіс Генерального прокурора підготують навчальний посібник, який буде доступний для працівників прокуратури по всій Україні.
- Зоозахисний рух UAnimals закликав купити дрова для опалення притулків, щоб допомогти безпритульним тваринам пережити зиму.
- Фахівці UAnimals нагадали, чому не можна годувати качок хлібом.
У ніч на 15 лютого (з вечора 14 лютого) російські окупанти атакували Україну 70 безпілотниками.
Політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив, що США привезли до Мюнхена угоду щодо рідкісноземельних металів України, але президент Володимир Зеленський її не підписав.
Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що у всі учасники російсько-української війни повинні брати участь у мирних перемовинах. Зокрема урядовець наголосив на ролі Європи.
Триває 1088-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 856 тисяч осіб.
15 лютого відзначають Міжнародний день антропології, Міжнародний день операційної медсестри, Всесвітній день комп’ютера та Міжнародний день дітей, які хворі на рак. За церковним календарем сьогодні день пам’яті апостола від 70 Онисима.