Охорона кордону з РБ є пріоритетом для Польщі – Качинський

Джерело: SkyNews

Кордон ЄС із союзником Росії Білоруссю став небезпечнішим, попередив віце-прем’єр-міністр і голова консервативної партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський.

Він заявив, що безпека кордону є пріоритетом польського уряду.

Тисячі найманців групи “Вагнер” були направлені в Білорусь протягом минулого місяця після спроби короткочасного заколоту.

Однак, орім російських найманців, Москва також розмістила в РБ частину своєї ядерної зброї малої дальності.

Ми хочемо чітко сказати: ми робимо все, що потрібно і достатньо для того, щоб легко відбивати будь-які потенційні провокації чи агресивні починання з боку РБ, — зазначив Качинський.

Зауважимо, за даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебувало близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.

Раніше в Інституті вивчення війни зауважили, що немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.