Окупаційна «влада« Криму хоче посилити покарання за публікацію розташування військових об’єктів РФ на півострові – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Окупаційна “влада” Криму просить на законодавчому рівні посилити відповідальність для осіб, які викладають у публічний доступ фото/відео з розміщенням військових об’єктів РФ. Водночас російські пропагандисти не підтримали цю ідею.
Окупаційний “глава” Криму Сергій Аксьонов 14 серпня заявив, що “влада” півострову запропонує на федеральному рівні поправки щодо посилення відповідальності за розповсюдження фото- та відеоматеріалів, які демонструють розташування та роботу російських систем протиповітряної оборони, інших систем, військово-стратегічних засобів.
Поправки також передбачають покарання для осіб, які публікують зображення наслідків українських атак.
На думку фахівців, таким чином окупанти хочуть покращити оперативну безпеку та обмежити інформацію про українські атаки в російському інфопросторі. Подібні обговорення вже проводились після того, як у липні було завдано ударів по Керенському мосту, який з’єднує окупований Крим з територією РФ.
Водночас не всі підтримують таку ідею. Зокрема пропагандист Володимир Соловйов заявив, що влада РФ може використовувати такі поправки неправомірно для цензурування російських ЗМІ, які повідомляють про наслідки атак.
Ще один воєнкор, який тісно пов’язаний із Кремлем зауважив, що російській владі навряд чи вдасться запобігти публікації кадрів з наслідками атак.
- Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що удари по тимчасово окупованому Криму викликали суперечки серед російських воєнкорів, що свідчить про те, що ця тема є чутливою у російському провоєнному інфопросторі.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.