Окупаційна «влада« Криму хоче посилити покарання за публікацію розташування військових об’єктів РФ на півострові – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Окупаційна “влада” Криму просить на законодавчому рівні посилити відповідальність для осіб, які викладають у публічний доступ фото/відео з розміщенням військових об’єктів РФ. Водночас російські пропагандисти не підтримали цю ідею.

Окупаційний “глава” Криму Сергій Аксьонов 14 серпня заявив, що “влада” півострову запропонує на федеральному рівні поправки щодо посилення відповідальності за розповсюдження фото- та відеоматеріалів, які демонструють розташування та роботу російських систем протиповітряної оборони, інших систем, військово-стратегічних засобів.

Поправки також передбачають покарання для осіб, які публікують зображення наслідків українських атак.

На думку фахівців, таким чином окупанти хочуть покращити оперативну безпеку та обмежити інформацію про українські атаки в російському інфопросторі. Подібні обговорення вже проводились після того, як у липні було завдано ударів по Керенському мосту, який з’єднує окупований Крим з територією РФ.

Водночас не всі підтримують таку ідею. Зокрема пропагандист Володимир Соловйов заявив, що влада РФ може використовувати такі поправки неправомірно для цензурування російських ЗМІ, які повідомляють про наслідки атак.

Ще один воєнкор, який тісно пов’язаний із Кремлем зауважив, що російській владі навряд чи вдасться запобігти публікації кадрів з наслідками атак.

  • Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що удари по тимчасово окупованому Криму викликали суперечки серед російських воєнкорів, що свідчить про те, що ця тема є чутливою у російському провоєнному інфопросторі.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.