Окупанти Криму хочуть зробити кримськотатарський вид спорту «здобутком Росії»
Джерело: Голос Криму
В тимчасово окупованому Криму пройшло кілька заходів, присвячених кримськотатарському виду спорту – курешу. Місцеві колаборанти назвали його “здобутком Криму та Росії”.
21 грудня цього року в окупованому Сімферополі відбувся “всеросійський” турнір з боротьби на поясах “Куреш-2024”, в якому взяли участь 120 спортсменів із різних регіонів Росії та тимчасово окупованих територій Криму.
Водночас пройшов форум “Куреш – здобуток Росії”, де участь взяли місцеві колаборанти. Під час форуму запропонували відзначати 21 грудня як День боротьби “Куреш”.
Також учасники форуму прийняли резолюцію, в якій заявили, що куреш є “здобутком Криму та Росії”, і що розвивати й популяризувати його вийшло лише “з моменту входження Криму до складу Російської Федерації”, тому його потрібно визнати “національним видом спорту РФ”.
Довідка: Куреш – традиційний вид спорту тюркських народів, зокрема кримських татар, що полягає у боротьбі на поясах і має різні етнічні та регіональні варіанти. Його точний час виникнення невідомий.
У 1998 році в Ташкенті (Узбекистан) створили міжнародну асоціацію курешу, яка об’єднує національні федерації понад ста країн.
У 2003 році куреш був визнаний офіційним видом спорту Олімпійською Радою Азії, а у 2006 році він увійшов до програми Азійських ігор (континентальна модель Олімпійських ігор).
У 2016 році ЮНЕСКО включило куреш до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
- В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
- В Україні з 12 по 27 січня 2025 року проходитиме марафон із наповнення онлайн-енциклопедії “Вікіпедія”, присвячений 17-й річниці кримськотатарської версії ресурсу.
- Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.