Окупанти Криму хочуть зробити кримськотатарський вид спорту «здобутком Росії»
Джерело: Голос Криму
В тимчасово окупованому Криму пройшло кілька заходів, присвячених кримськотатарському виду спорту – курешу. Місцеві колаборанти назвали його “здобутком Криму та Росії”.
21 грудня цього року в окупованому Сімферополі відбувся “всеросійський” турнір з боротьби на поясах “Куреш-2024”, в якому взяли участь 120 спортсменів із різних регіонів Росії та тимчасово окупованих територій Криму.
Водночас пройшов форум “Куреш – здобуток Росії”, де участь взяли місцеві колаборанти. Під час форуму запропонували відзначати 21 грудня як День боротьби “Куреш”.
Також учасники форуму прийняли резолюцію, в якій заявили, що куреш є “здобутком Криму та Росії”, і що розвивати й популяризувати його вийшло лише “з моменту входження Криму до складу Російської Федерації”, тому його потрібно визнати “національним видом спорту РФ”.
Довідка: Куреш – традиційний вид спорту тюркських народів, зокрема кримських татар, що полягає у боротьбі на поясах і має різні етнічні та регіональні варіанти. Його точний час виникнення невідомий.
У 1998 році в Ташкенті (Узбекистан) створили міжнародну асоціацію курешу, яка об’єднує національні федерації понад ста країн.
У 2003 році куреш був визнаний офіційним видом спорту Олімпійською Радою Азії, а у 2006 році він увійшов до програми Азійських ігор (континентальна модель Олімпійських ігор).
У 2016 році ЮНЕСКО включило куреш до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
- В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
- В Україні з 12 по 27 січня 2025 року проходитиме марафон із наповнення онлайн-енциклопедії “Вікіпедія”, присвячений 17-й річниці кримськотатарської версії ресурсу.
- Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.