Окупанти наступають на трьох напрямках, ситуація залишається складною – Сирський

Джерело: командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський

Війська РФ продовжують наступальні дії на Куп‘янському, Лиманському та Бахмутському напрямках. Ситуація залишається складною, адже у ворога є перевага як в озброєнні, так і у живій силі.

За словами Сирського, Бахмутський напрямок залишається важливим для окупантів. Тут вони зосереджують основні зусилля та застосовують найбоєздатніші підрозділи десантних військ, морпіхів та підрозділи “Штурм Z” та “Штурм V”, які сформовані з ув’язнених.

“Мета ворога на цьому напрямку зрозуміла – це наступ на населений пункт Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ, Краматорськ з подальшим виходом на кордони Донецької області”, – зауважив командувач.

На Лиманському напрямку окупанти перейшли до постійних атак позицій ЗСУ у напрямках Макіївки та Тернів. Ведуться бойові дії на Сіверському напрямку. Окупанти активно використовують техніку під час проведення штурмів, яку постійно знищують українські захисники.

Не припиняються й щоденні штурмові дії російських військ в районі Синьківки з метою її захоплення та створення плацдарму для подальшого наступу на місто Куп’янськ.

Та попри всю складність ситуацію, Сирський наголосив, що українські захисники постійно відстежують зміни в ситуації, аналізують дії противника та своїх військ, приймають ефективні управлінські рішення для посилення оборони та знищення ворога.

“Ряд рішень щодо способів знищення ворога ми з командирами прийняли безпосередньо в районах бойових дій. На всіх трьох напрямках наші війська тримають оборону та знищують ворога”, – додав Олександр Сирський.

Він додав, що ворог зазнає великих втрат, які поповнює резервами штурмових батальйонів, до складу яких входять колишні ув’язнені. Попри такі втрати, окупанти не припинять наступальних дій.

Зокрема за даними Сирського, лише у першій половину грудня у зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” війська РФ втратили близько 8000 військових. Також було знищено чи пошкоджено понад 500 одиниць військової техніки росіян.

  • Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський заявив, що ЗСУ бракує артилерійських снарядів на передовій. Також через нестачу іноземної допомоги захисникам доводиться скорочувати деякі військові операції.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.