Окупанти розстріляли трьох військовополонених на Торецькому напрямку — Офіс Генпрокурора
Джерело: Офіс генпрокурора
Правоохоронці розслідують можливий розстріл трьох українських військовополонених російськими окупантами на Торецькому напрямку.
“У повідомленні йдеться про те, як троє військових однієї з бригад ЗСУ вийшли з підвалу будинку з піднятими руками, коли до них майже впритул підібрався ворог. Окупанти поклали їх обличчям на землю, після чого майже відразу розстріляли в спину”, – розповіли в Офісі Генпрокурора.
Умисне вбивство військовополонених є порушенням Женевських конвенцій та міжнародним злочином. Зараз перевіряють дані та проводять слідчі дії. Розслідування ведеться за фактом порушення законів війни і умисного вбивства (ч. 2 ст. 438 КК України).
- У мережі поширюються розміщені російськими окупантами кадри зі спотвореним від наруги та катувань тілом, ймовірно воно належить українському військовополоненому. У зв’язку з черговим доказом порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець терміново звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ) та Організації об’єднаних націй (ООН).
- Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.
- Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.