Окупанти скаржаться на відмову мешканців ТОТ Херсонщини переходити на російську мову – ЦНС

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини українські громадяни відмовляються послуговуватися російською мовою, через що окупанти планують примусово “підвищувати рівень знань” російської.

Зазначається, що на тимчасово окупованих територіях населення не переходить на російську мову при спілкуванні “з гастролерами з РФ”.

Так, російські окупаційні адміністрації Херсонщини отримали скарги від лікарів-гастролерів з рф, що під час примусових оглядів мешканці сіл лівого берега Дніпра місцеві жителі не переходили на російську мову. В РОА розглядали варіант створення мовних курсів для українців, аби підвищити “загальний рівень рідної мови”. Цей сюрреалізм добре демонструє “визволителів” та їх розповіді про “ісконні російські території”, – пояснили у повідомленні.

У лютому уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони розповіли про жорстоке відношення росіян, зокрема жінку окупанти двічі побили лише за українську мову.

Своєю чергою, ЦНС акцентує, що кожен русифікатор може отримати перепустку в пекло. І нагадує, що повідомити про колаборанта чи російського “туриста” можна за посиланням.

Також у Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях колаборанти почали активно залучати військових та так званих “добровольців” російської армії для виховання “патріотів Росії” з українських дітей.

Зокрема нещодавно бойовики угруповання “Дніпро” провели лекцію присвячену повномасштабній війні учням Новософіївської школи на тимчасово окупованій Херсонщині. У ЦНС зауважили, що такі “лекції” є далеко не поодинокими випадками, а радше системними заходами.

Також додається, що нині у школах на тимчасового окупованих територіях основними предметами є російська мова та історія.

Діти цілими днями змушені вивчати подвиги дідів, що воювали та великий руский “язик”. Про математику, фізику чи хімію інколи взагалі не йдеться, адже тут критично бракує кадрів для закладів освіти, – зазначили у повідомленні.

Мовиться насамперед про вчителів старших класів та представників адміністрації навчальних закладів, позаяк більшість педагогів на окупованих територіях відмовляються співпрацювати з росіянами. Тому часто окупанти ставлять на посади директора школи чи заступника з навчальної частини колишніх лаборантів або двірників.

Раніше у британській розвідці зауважили, що на тимчасово окупованих територіях України дітей навчатимуть за російською програмою, зокрема за новим підручником історії, де вихваляють так звану “СВО”. На думку фахівців, так окупанти намагаються стерти національну ідентичність українців.

Щобільше, з початку повномасштабної війни російська влада створює методичну базу з так званого “перевиховання” незаконно депортованих з України дітей, а також встановила за ними цифрове стеження.

  • У Центрі національного спротиву попередили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни збільшили кількість обладнання для прослуховування приватних розмов місцевих мешканців.
  • У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованій території АР Крим представники російських військ продовжують політику спрямовану на мілітаризацію українських дітей.
  • У Центрі національного спротиву повідомили про активну розбудову росіянами мережі закладів мілітаризація українських підлітків на тимчасово окупованих територіях.
  • Також стало відомо, що у тимчасово окупованому Криму росіяни продовжують поширювати друковані інформаційно-пропагандистські матеріали, аби сформувати потрібну Кремлю громадську думку серед жителів півострова.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.