Окупанти випустили по Україні 132 безпілотники: збити вдалось 88
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
З вечора 28 листопада російські окупаційні війська атакували Україну безпілотниками, загалом випустивши 132 БпЛА.
Ворог запускав БпЛА – “шахеди” і невстановленого типу – одразу з кількох напрямків – Орла, Міллерово, Курська, Приморсько-Ахтарська (РФ).
Силами і засобами ППО збито 88 безпілотників, ще 41 – локаційно втрачено, а один БпЛА повернувся до Росії.
Не обійшлось без наслідків: у кількох областях України пошкоджено інфраструктуру, автомобілі, приватні та багатоквартирні будинки, потерпілим надається допомога.
Збивали БпЛА у Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Харківській, Полтавській, Житомирській, Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях.
До відбиття нападу залучалися авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
- Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.
У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.
У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.
Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном.
У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.