Олексія Навального засудили до ще 19 років колонії особливого режиму

Джерело: CNN

У п’ятницю, 4 серпня, ув’язненого російського опозиціонера Олексія Навального засудили до 19 років колонії особливого режиму за звинуваченнями в екстремізмі.

Навального звинуватили у створенні екстремістського товариства, фінансуванні екстремістської діяльності, залученні неповнолітніх до небезпечних дій, реабілітації нацизму та низці інших злочинів.

Він вже відбуває покарання терміном 11 з половиною років колонії суворого режиму за шахрайство та іншими звинуваченнями, які, за його словами, було сфабриковано.

Навальний і його прихильники стверджують, що його арешт і ув’язнення були політично мотивованими, щоб припинити критику Путіна.

Європейський Союз швидко засудив вирок, заявивши, що він знову висловив “глибоку стурбованість повідомленнями про неодноразове жорстоке поводження, необґрунтовані та незаконні дисциплінарні заходи та переслідування, що дорівнює фізичним і психологічним тортурам з боку тюремної адміністрації щодо пана Навального”.

Навальний перебуває в ув’язненні в Росії після свого повернення в країну в січні 2021 року за звинуваченнями в порушенні умов випробувального терміну, пов’язаними зі справою про шахрайство багаторічної давності, яку він відкидає як політично мотивовану.

Раніше його вивезли з Росії до Німеччини в серпні 2020 року після отруєння радянською нервово-паралітичною речовиною “Новачок”. Навальний прибув у стані коми до лікарні в Берліні після медичної евакуації з сибірського міста Омська.

Під ранок 24 липня російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Черкасах.

Уночі 24 липня російські окупанти вчергове завдали масованого удару по Одесі. Зокрема зафіксовано пошкодження в історичній частині, також горів ринок “Привоз”.

24 липня відзначають Міжнародний день турботи про себе, Міжнародний день Липовини та День народження розчинної кави. Християни сьогодні згадують святих мучеників Бориса і Гліба.

За даними синоптиків у четвер, 24 липня, в Україні буде тепло та сухо.

Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.