ООН: кількість загиблих цивільних українців у травні зросла до найвищого рівня за майже рік
Джерело: Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) у п’ятницю, 7 червня, повідомила, що кількість загиблих серед цивільного населення в Україні минулого місяця різко зросла до 174, що стало найбільшою місячною кількістю жертв серед цивільного населення за майже рік.
“Більш ніж половина втрат у травні припала на місто Харків та область, де 10 травня російські збройні сили розпочали новий наземний наступ. Основною причиною великої кількості жертв серед цивільного населення є використання авіаційних бомб і ракет у прифронтових населених пунктах та у Харкові”, – сказала голова ММПЛУ Даніель Белль.
Згідно з даними ММПЛУ, кількість жертв у травні зросла на 31% порівняно з квітнем і є найвищою з червня 2023 року.
Спеціалісти з прав людини ММПЛУ провели 92 інтерв’ю з евакуйованими, які розповіли про масові артилерійські обстріли, застосування авіаційних бомб та ракет. Вони відвідали місця атак, задокументували пошкодження цивільного майна та інфраструктури, а також перевірили кількість і статус жертв серед цивільного населення в цих та інших місцях.
ММПЛУ заявляє, що у травні переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та пошкодження освітніх та медичних закладів (96%) продовжують відбуватися на території, контрольованій Україною.
Зростання кількості загиблих і поранених супроводжувалося посиленням атак на енергетичну інфраструктуру, що змушує запроваджувати графіки відключення електроенергії по всій країні.
ММПЛУ задокументувала 24 атаки на енергетичну інфраструктуру, внаслідок яких зруйновано або пошкоджено електростанції та підстанції, та шість атак на залізничну інфраструктуру.
- 25 вересня у Раді ООН з прав людини заявили про “постійні докази” того, що російські сили “вчиняють воєнні злочини в Україні”.
- Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей.
- За результатами голосування у Генеральній Асамблеї ООН, Росії не вдалося повернутися до Ради ООН з прав людини на 2024–2026 роки.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.