ООН: кількість загиблих цивільних українців у травні зросла до найвищого рівня за майже рік

Джерело: Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) у п’ятницю, 7 червня, повідомила, що кількість загиблих серед цивільного населення в Україні минулого місяця різко зросла до 174, що стало найбільшою місячною кількістю жертв серед цивільного населення за майже рік.

“Більш ніж половина втрат у травні припала на місто Харків та область, де 10 травня російські збройні сили розпочали новий наземний наступ. Основною причиною великої кількості жертв серед цивільного населення є використання авіаційних бомб і ракет у прифронтових населених пунктах та у Харкові”, – сказала голова ММПЛУ Даніель Белль.

Згідно з даними ММПЛУ, кількість жертв у травні зросла на 31% порівняно з квітнем і є найвищою з червня 2023 року.

Спеціалісти з прав людини ММПЛУ провели 92 інтерв’ю з евакуйованими, які розповіли про масові артилерійські обстріли, застосування авіаційних бомб та ракет. Вони відвідали місця атак, задокументували пошкодження цивільного майна та інфраструктури, а також перевірили кількість і статус жертв серед цивільного населення в цих та інших місцях.

ММПЛУ заявляє, що у травні переважна більшість жертв серед цивільного населення (92%) та пошкодження освітніх та медичних закладів (96%) продовжують відбуватися на території, контрольованій Україною.

Зростання кількості загиблих і поранених супроводжувалося посиленням атак на енергетичну інфраструктуру, що змушує запроваджувати графіки відключення електроенергії по всій країні. 

ММПЛУ задокументувала 24 атаки на енергетичну інфраструктуру, внаслідок яких зруйновано або пошкоджено електростанції та підстанції, та шість атак на залізничну інфраструктуру.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.