ООН виділить понад $14 млн на фінансування 120 організацій в Україні для підтримки жінок

Джерело: CNN

Організація ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок оголосила про надання $14,6 млн на підтримку жінок в Україні.

Кошти виділили для фінансування 120 організацій, які підтримують жінок і дівчат в Україні та переміщених осіб у Молдові, уточнила заступниця Генерального секретаря ООН з політичних питань та питань розбудови миру Розмарі Енн ДіКарло.

За словами ДіКарло, Організація Об’єднаних Націй підтвердила “173 випадки сексуального насильства, пов’язаного з війною, проти 112 чоловіків, 57 жінок і чотирьох дівчат”.

Одні тільки цифри показують жахливу історію, – зазначила ДіКарло, додавши, що відтоді, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення 18 місяців тому, “УВКПЛ підтвердило, що щонайменше 9444 цивільні особи, включаючи 545 дітей, було убито, тоді як поранень зазнали майже 17 000 осіб, серед них 1156 дітей”.

ДіКарло також наголосила, що реальні цифри, ймовірно, набагато вищі.

Від початку російського вторгнення українські посадовці неодноразово звинувачували московські сили в  сексуальному насильстві над жінками  та дітьми, стверджуючи, що вони використовують зґвалтування та інші сексуальні акти як зброю війни.

Згідно зі звітом, опублікованим на початку цього місяця, майже половина українців, яких російські війська утримували в центрах ув’язнення в Херсоні, зазнали тортур, включаючи сексуальне насильство.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.