«ОП послуговується прокремлівськими чортами» – Шабунін про відкриття проти нього двох справ

Джерело: Віталій Шабунін/Telegram

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що два кримінальних провадження, які відкрили проти нього, були за зверненням “прокремлівського” адвоката Ростислава Кравця.

“Він є центром кремлівської мережі ТГ–каналів, а також – прихвостнем Павла Вовка (голови ОАСКу), який після захоплення Києва мав легалізувати Януковича. Дуже мило, що посеред війни в своїх атаках на антикорсектор Офіс Президента послуговується прокремлівськими чортами. І я зараз навіть не про Кравця”, – зазначив Шабунін. 

Він додав, що в Центрі протидії корупції “завжди наголошували, що Татаров, Вовк і Портнов – одне прокремлівське угрупування”. 

За словами Шабуніна, підконтрольні юристу Олегу Татарову органи “не спромоглися надіслати в РНБО документи для введення проти Портнова санкцій”. Пізніше в червні 222 року вони випустили Андрія Портнова і його сина з України. 

“Ідіотичніших кримінальних проваджень годі й уявити. Тож, думаю, що ОП використає їх хіба для спроб медійної дискредитації. Вийде це в них так само убого, як і завжди”, – наголосив голова ЦПК. 

Він також додав, що проти тих, кого Офіс Президента вважає своїми ворогами, будуть продовжуватись медійні та силові атаки.

Довідково: Блогер Володимир Бойко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що нібито Державне бюро розслідувань відкрило два кримінальних провадження щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна за фактом підробки документів та ухилення від військової служби.

За інформацією блогера, в грудні 2023 року ДБР нібито зареєструвало два кримінальних провадження: за ч. 4 ст. 409 КК України за фактом ухилення солдата Шабуніна від військової служби та за ч. 1 ст. 358 КК України за фактом можливого виготовлення Шабуніним фальшивих документів, на підставі яких він був прикомандирований до НАЗК.

За словами Бойка, друга справа пов’язана з тим, що Шабунін надав у військову частину, де він рахувався на службі, кілька листів за підписами голови НАЗК Олександра Новікова та заступника голови НАЗК Артема Ситника з проханням прикомандирувати його.

Також блогер стверджує, що за його даними, керівництво НАЗК зараз запевняє, що таких листів ніколи не направляло і Шабунін їх виготовив самостійно.

“Я думаю, що керівництво НАЗК бреше і ці листи справжні. Втім, це ніяк не впливає на кваліфікацію дій командира військової частини, який, незаконно відрядивши солдата Шабуніна до НАЗК, виплачував йому щомісяця 53 тис. грн. — 23 тис. грн грошового забезпечення та 30 тис. грн додаткової винагороди за, начебто, виконання бойових завдань”, — йдеться у дописі Бойка.

У грудні слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва зобов’язав ДБР зареєструвати заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками підроблення документів та ухилення від військової служби Віталієм Шабуніним.

Відповідна ухвала була прийнята за скаргою голови ГО Громадська рада доброчесності Ростислава Кравця, який у своєму звернені попросив перевірити факти про те, що нібито Шабунін був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив, а також здійснив підроблення документів, на підставі яких перебував у відрядженні.

Віталій Шабунін підтвердив, що бачив інформацію, що проти нього відкрили два кримінальних провадження.

Шабунін зазначив, що добровільно приєднався до війська на другий день повномасштабного вторгнення, тому не розуміє, чому у відкритому провадженні йдеться про ухилення від служби.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

5 жовтня Букви опублікували матеріал про історію херсонки Олени Молокової, в якому йдеться про її…

Згідно зі ще не оприлюдненими планами НАТО, союзникам доведеться надати значно більше військ і зброї, щоб захистити себе від Росії, включаючи Німеччину.

Кібератака, ймовірно, пов’язана з китайським урядом, була націлена на мережу низки американських провайдерів широкосмугового доступу, потенційно отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд США використовує для санкціонованих судом запитів на прослуховування телефонних розмов у мережі.