Орбан анонсував нову економічну співпрацю між Угорщиною та США – Reuters

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що досяг угоди зі США щодо нового пакету економічної співпраці, який може допомогти Будапешту компенсувати шкоду від можливих американських тарифів.

Під час свого виступу на щорічній конференції Угорської торгово-промислової палати Орбан підкреслив, що економічний пакет сприятиме розширенню вже чинного політичного партнерства між Будапештом і Вашингтоном.

Прем’єр-міністр Угорщини заявив, що така економічна угода допоможе Угорщині в разі торгівельної війни між США та Євросоюзом.

“Угорщина зазнає втрат [у торгівельній війні], як і всі країни-члени Європейського Союзу. Ми поки що не знаємо їхніх масштабів, але можемо бути впевнені, що це станеться”, – сказав Орбан.

Інші пункти угоди допоможуть Угорщині “компенсувати на національному економічному рівні втрати, спричинені американськими тарифами, накладеними на Європу”.

За словами Орбана, угорські чиновники вже ведуть переговори про відновлення податкової угоди між двома країнами, яка була скасована попередньою адміністрацією США.

  • У Конгресі президент США Дональд Трамп оголосив, що з 2 квітня США запровадять систему взаємних тарифів. Якщо інші країни вводитимуть мита проти США, то американська влада відповідатиме дзеркальними заходами.

За даними синоптиків у середу, 16 квітня, в Україні очікується тепла погода, місцями випадуть дощі.

Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.

Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.