Орбан запропонував Зеленському «подумати про припинення вогню» заради переговорів з РФ

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією.

Це він сказав на пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Орбан зазначив, що війна Росії проти України дуже впливає на безпеку Європи. За його словами, Угорщина “високо цінує” ініціативи Зеленського щодо досягнення миру.

“Я розповів Зеленському, що ці ініціативи потребують багато часу. І саме через правила міжнародної дипломатії вони дуже ускладнені. Я попросив Зеленського подумати про те, чи не можна зробити інакше: спершу припинити вогонь, а потім вести переговори про мир. Тому що припинення вогню могло б забезпечити прискорення темпу цих переговорів”, — сказав прем’єр Угорщини.

Орбан також додав, що “дуже вдячний Зеленському за його думку з цього питання”.

  • У вівторок, 2 липня, до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” зазнала найгіршого результату на виборах до Європарламенту у своїй історії.
  • Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Президент України Володимир Зеленський прокоментував атаку РФ по Миколаєву і показав наслідки російського ракетного удару. 

Цього тижня російські війська спробували здійснити рейд у Сумську область, але зазнали невдачі та відступили. Водночас вони просунулися біля Вовчанська, вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на Харківщині, та на Донбасі.

Протягом минулої доби, 18 липня, на фронті зафіксовано 130 бойових зіткнень.

НЕК “Укренерго” спільно з фінансовою установою KfW уклади грантову угоду про надання 100 млн євро. Кошти спрямують на підтримку проєкту “Реконструкція та реабілітація інфраструктури передачі електроенергії України II”.