Орбан заявив, що не виконуватиме ордер МКС про арешт Нетаньягу
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
Орбан, виступаючи в етері державного угорського радіо висловив думку, що ордер на арешт Нетаньягу “неправильний” і запевнив, що ізраїльський лідер може безпечно приїжджати до Угорщини.
“Сьогодні я запрошу прем’єр-міністр Ізраїля пана Нетаньягу відвідати Угорщину, і в цьому запрошенні я гарантую йому, якщо він приїде, рішення МКС не матиме сили в Угорщині і ми не виконуватимемо його рішення”, – наголосив він.
МКС напередодні видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта через війну у Газі.
Ізраїль та США засудили рішення МКС, тоді як глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель сказав, що ордер не є політичним і всі члени ЄС повинні поважати і виконувати рішення суду.
Варто зауважити, що серед членів ЄС немає єдності щодо війни Ізраїля проти ХАМАС у Газі. До прикладу, Угорщина і Чехія підтримують Ізраїль, тоді як Іспанія та Ірландія наголошують на підтримці палестинців.
- Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір подати ордери на арешт лідерів ХАМАСу та прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Причиною названо воєнні злочини та злочини проти людяності, пов’язані з подіями 7 жовтня та війною в Секторі Гази.
- Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив про заборону генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу в’їжджати до країни, пояснюючи це тим, що той не висловив чіткого осуду масованого ракетного нападу Ірану на Ізраїль.
Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.
Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.
Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.